Częstochowski MOPS. Ukradziono tożsamość pracowników i zagłosowano w budżecie obywatelskim. „To tylko incydent”.

23 lutego 2021, 12:49 | W biegu | komentarzy 5
: oglądaj sekurakowe live-streamy o bezpieczeństwie IT.

Często przy okazji wycieków danych osobowych informuje się poszkodowanych o różnych, możliwych konsekwencjach. Wśród nich, nieco egzotyczną konsekwencją wydaje się być – „głosowanie w Twoim imieniu na budżet obywatelski”. Tymczasem MOPS Częstochowa informuje jak poniżej:

Pani Małgorzata Mruszczyk z MOPS-u tłumaczy: „stwierdzam, że doszło incydentu, że wypłynęły dane osobowe z MOPS-u”

Dodając, „podkreślam, że to był tylko incydent”.

My z kolei chcielibyśmy wszystkich uczulić żeby definicji incydentu bezpieczeństwa w rozumieniu potocznym nie używać na określenie incydentu bezpieczeństwa.

Dla przypomnienia (za słownikiem języka polskiego): incydent «wydarzenie mało ważne»

Incydent bezpieczeństwa – „mało ważne wydarzenie naruszające bezpieczeństwo?” No, niekoniecznie ;-)

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Rafał

  Sekurak a chcecie dostać 500+ ? To proszę nie drążyć Pani krysia napisała że incydent to incydent i wraca do robienia przelewów dla bobasków.

  Odpowiedz
  • Olga

   Złodziejstwo to nie incydent. Ustawa o RODO dokładnie mówi co grozi Pani Krysi i jej koleżankom. Jeśli czuje sie bezkarna to tym gorzej dla niej. Prosimy o wyciągnięcie konsekwencji w stosunku do osob odpowiedzialnych (czytaj nie dla Pani Zosi która zrobia ofiarą).

   Odpowiedz
 2. cyber-zjawa

  A po co hakowac serwery skoro wystarczy miec np kolege/kolezanke ktora pracuje w urzedzie i chetnie skopiuje baze. Tak sie sklada ze urzedasy kopiuja wasze dane do celow prywatnych i nic z tym nie mozecie zrobic chyba ze im powaznie zagrozicie.

  Odpowiedz
 3. Imie

  Nic sie nie stalo, prosze sie rozejsc.

  Odpowiedz
 4. Tówj ncik

  W pełni popieram postawę pani dyrektor. Dane osobowe nie powinny być chronione prawem, natomiast cyfryzacja nie powinna dawać moźliwości podszycia się pod kogoś. Jak otwieram konto w banku internetowym to muszę złożyć papierowy podpis i poświadczyć dokumentem tożsamości.

  Odpowiedz

Odpowiedz