„Automatyczny rasizm” – Hikvision udostępnia kamerę AI, automatycznie wykrywającą rasę.

13 listopada 2019, 12:09 | W biegu | komentarze 2
: oglądaj sekurakowe live-streamy o bezpieczeństwie IT.

Nie jest tajemnicą że Chiny walczą z Ujgurami – jedną z mniejszości etnicznych. Producenci sprzętu monitoringu wizyjnego idą za tym trendem, proponując automatyczne wykrywanie rasy oraz innych parametrów dostrzeżonych przez kamery osób:

Capable of analysis on target personnel’s sex (male, female), ethnicity (such as Uyghurs, Han) and color of skin (such as white, yellow, or black), whether the target person wears glasses, masks, caps, or whether he has beard, with an accuracy rate of no less than 90%.

Masz gęstą siatkę kamer w całym kraju? Potrzebujesz namierzyć jakąś grupę osób ze względu na kolor skóry, rasę, czy inne parametry? Cyk i gotowe. Nieco przerażające, prawda?

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. gosc

  Z jednej strony siatka kamer jest dobra do wyłapywania przestępców.
  Z drugiej strony przestępca nadal może się skutecznie ukrywać np. za pomocą maski, samochodów i wtedy to np. uczciwi politycy i inni obywatele którzy się nie ukrywają mogą być łatwym celem.
  I jak tu żyć?

  Odpowiedz
 2. Tomasz21

  Każdy medal ma dwie strony. Jedna strona służy jako reklama do sprzedaży. A druga, ta właściwa do zamierzonych korzyści. Przestępców można połapać bez kamer, bo wiadomo kim oni są. Ale pozostałych pilnować, to już jest ogromny problem, bo ich są miliardy. W tym wynalazku nie chodzi o tych pierwszych, ale o tych drugich. Problem jest przyzwolenie społeczne.
  Więc trzeba większość przekonać, ze to jest bardzo pożyteczne. Raz wprowadzona taka metoda jest już nie do usunięcia. Więc mamy globalną kontrolę, i możemy wyeliminować niepoprawnych politycznie. Mamy pełnię bezpiecznej władzy, która potrafi na czas usunąć, każdą niedogodność, dla niej samej.

  Odpowiedz

Odpowiedz