Kompleksowe szkolenie: wprowadzenie do bezpieczeństwa IT od sekuraka z rabatem 50%. Jedyna taka okazja w tym roku. Nie przegap! :-)

Apple wydała iOS 12.5.5 z poprawkami bezpieczeństwa dla starszych modeli iPhone’ów oraz iPadów. Łata m.in. lukę 0day wykorzystywaną przez Pegasusa

24 września 2021, 09:59 | W biegu | komentarze 2

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o wersji 14.8 iOS, która zawierała poprawki szeregu krytycznych podatności, w tym exploita FORCEDENTRY, umożliwiającego operatorom Pegasusa zdalne zainfekowanie urządzenia ofiary przy użyciu spreparowanej wiadomości iMessage:

Z kolei 23 września 2021 roku pojawiła się aktualizacja iOS 12.5.5, której głównym celem jest zabezpieczenie starszych modeli iPhone’ów oraz iPadów (urządzenia szóstej generacji) przed wyżej wymienionymi podatnościami:

Firma Apple naprawiła również błąd w jądrze XNU, umożliwiający złośliwej aplikacji zdalne wykonanie kodu z uprawnieniami jądra:

Warto dodać, że luka CVE-2021-30869 otrzymała stosowną łatkę także w ramach aktualizacji 2021-006 macOS Catalina dla MacBooków:

Jeśli więc korzystacie z iPhone’ów/iPadów szóstej generacji i/lub używacie MacBooków z systemem macOS Catalina, to gorąco zachęcamy Was do skorzystania z nowej aktualizacji bezpieczeństwa!

~ Jakub Bielaszewski

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

  1. Batrek

    Mozna Appla nie lubic – ale jesli chodzi o dlugosc wsparcia swoich produktow to bija konkurencja bezlitosnie.

    Odpowiedz
  2. Gorzowianin

    Szkoda że na iOS 9.35 nie wydali żadnej aktualizacji od dawna więc się z tobą Batrek nie zgodzę że jest dlugie wsparcie dla produktów Apple

    Odpowiedz

Odpowiedz