[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć pierwsza: usługi systemowe. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

Amnesty International potwierdza infekcję telefonu Krzysztofa Brejzy Pegasusem

06 stycznia 2022, 20:58 | W biegu | komentarze 22

Mamy zatem drugie, niezależne potwierdzenie faktu infekcji tym chyba najbardziej znanym na świecie spywarem mobilnym. Nieco wcześniej donosiliśmy o badaniach grupy Citizen Lab, która potwierdziła 33 „wejścia” Pegasusem na telefon Krzysztofa Brejzy.

Zastanawiacie się może w jaki sposób dokonano analizy infekcji Pegasusem, który był aktywny na telefonie senatora w 2019 roku? Laboratorium Amnesty International pracowało na kopiach zapasowych telefonu, a do potwierdzenia infekcji użyło swoich, autorskich narzędzi pracujących na kopii:

Donncha O’ Cearbhaill, an expert with Amnesty International’s Security Lab, said he confirmed Citizen Lab’s finding after receiving raw backups of Brejza’s phone from the Canadian researchers. Amnesty uses independently developed tools and methods for its forensic analysis.

~Michał Sajdak

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Opy

  Jedno i drugie źródlo niewiarygodne. Obie organizacje sponsorowane przez Sorosa. Kopiach iPhona? A to ciekawe iphon kasuje stare kopie przy wykonaniu nowej a do tego ma tylko 5g w chmurze trudno uwierzyc ze berejza zachowal koie az z 2019 roku.

  Odpowiedz
  • Mark

   Analizy dokonuje się na backup iPhone do pliku…

   Odpowiedz
  • Maciej

   Co za bzdury, można mieć wiele kopii (niezależnie czy iCloud czy lokalnie), ponadto w iCloud 5GB to podstawowy pakiet, a jest ich o wiele więcej (sam używam 120)

   Odpowiedz
  • B

   Kopia w tym przypadku najprawdopodobniej oznacza 1-to-1 przekazanych danych a nie backup z icloud.

   Oba źródła wiarygodne i poważane na świecie. W przeciwieństwie do partii, która za pieniądze podatników postanowiła szpiegować przeciwników politycznych.

   Btw bardzo podobne posty broniące partii, czyżby pisane z tego samego briefu?

   Odpowiedz
   • C

    Amnesty Intl obiektywna? Proszę cię…

    „W przeciwieństwie do partii, która za pieniądze podatników postanowiła szpiegować przeciwników politycznych.”

    Za to ta druga szpiegowała za swoje, nie?

    Odpowiedz
   • "Prawdomówna" Amnesty

    „Oba źródła wiarygodne i poważane na świecie.”

    Ta „wiarygodna” Amnesty International na przykład kłamała i nadal kłamie o istnieniu w Polsce tzw. „stref wolnych od LGBT”.

    Przykłady:

    amnesty.org.pl/kampania-odwaz-sie-poznac/ :

    „W kraju stref wolnych od LGBT szczególnie potrzebne są bezpieczne przestrzenie”.

    http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/amnesty-international-wysmiewa-polskie-strefy-wolne-od-lgbt :

    „Polska w kampanii norweskiego Amnesty International została nazwana „krainą absurdu”, ponieważ powstają tu „strefy wolne od LGBT”.”

    Odpowiedz
   • Gnom

    Po pierwsze. Działania służb są takie same wszędzie( za czasów Tuska również ). Jeśli pojawią się ludzie co do których zachodzi podejrzenie o działalność przestępczą, sąd wydaje pozwolenie. Nie taki sąd na telefon, jak ma PO. To jedno że źródeł informacji, kwotę jest dowodem w sprawie. Tak jak u Nowaka. Ale złodzieje nie lubią jak im się zagląda do ich biznesu

    Odpowiedz
  • rafal7

   Wynocha z tą propagandą. Można sobie zachować dowolną liczbę kopii, o ile ma się miejsce, które można dokupić. Druga opcja to użycie komputera.

   Odpowiedz
  • mr x

   Wpisem o Sorosie podważyłeś swój cały wpis. Nie dziel sie swoimi fobiami z resztą społeczeństwa.

   Odpowiedz
   • Gnom

    To fakt a nie fobie. Podobnie jak fundacja Batorego. Proponuję trochę się dowiedzieć za nim zarzucisz komuś ,, strach,,.

    Odpowiedz
   • Piotr

    Proponuję nie nabijać użytkownikom „Opy i C” dniówki. Każdy post to kaska więc nie ma co ułatwiać im wypracowania dziennej normy na miskę ryżu!

    Odpowiedz
  • Janooshi

   Jakie 5G na backup? Przecież ilość miejsca możesz dowolnie zmieniać/wykupić. Backupy telefonu możesz robić na cloud, a możesz też zgrywać te stworzone na PC/MAC

   Odpowiedz
  • Klub Pana Rysia

   Dokladnie, ja tylko ufam TVP Info bo nie jest sponsorowane przez Sorosa. Pegasus nie istnieje bo to wielka Zydowska mistyfikacja. Ziemia jest plaska, a szczepionki powoduja autyzm!!!1111jeden jeden jeden!!!!

   Odpowiedz
 2. Ggyug

  Może już w 2019 wiedzial ze jest infekowany a do tego wiedzial gdzie sa kopie iphona? O taki fachowoiec od dosc hermetyczmego iOs. Ludzie nie piszcie bzdur tylko poczytajcie o iphonach i systemie najpierw.

  Odpowiedz
  • rafal7

   Sugerujesz, że eksperci od Sekuraka nie znają się na tym temacie? Nie ma nic dziwnego w przechowywaniu starych kopii zapasowych. Sam mam takie z przed pięciu lat.

   Odpowiedz
   • Rzeczywiście w przypadku iPhonów jest to dość powszechna praktyka (wykonanie pełnego backupu) i do tego ultra prost do wykonania

    Odpowiedz
 3. Orzeu667

  „pracowało na kopiach” – czyli że jak. „niezależnie skopiowali sobie tego ajfona” czy „Brejza o tym wiedział i rozkminił żeby te kopie od 2019roku dostarczyć?”
  Politycy w PL powinni najpierw nauczyć się pić wódkę jak ruscy szpiedzy dopiero potem wypowiadać się w przestrzeni publicznej.

  Odpowiedz
  • tu można się rzeczywiście przyczepić, bo wg informacji od AP, Amnesty otrzymało niezmienioną kopię od Citizen Lab

   Odpowiedz
 4. wk

  @Opy i @Ggyug

  Oby jak najwięcej takich fachowców jak Wy, dzięki którym można mieć lepsze wskaźniki wykrywalności w jednostce czasu ;)

  Odpowiedz
 5. Pawel

  A skąd ta kopia telefonu? Kopia z 2019?
  AI maja kopie wszystkich telefonów z 2019? Czy tylko wybranych? Których? Sam polityk zrobił tą kopię i im przekazał?

  Odpowiedz
 6. j32

  Czepiacie się szczegółów. Oni już w 2019 roku kopie badali, tylko czekali na odpowiedni moment aby szambo mogło wybić. Brejza zadzwonił do nich, że go zhaksowali i się za robotę wzięli wtedy. Kiedyś chyba było coś takiego jak przygarnij kropka, teraz mamy zamiast tego potwierdzone źródła – żeby nie było nie piję konkretnie do tego newsa.

  Odpowiedz
 7. BLAHA

  przecież iphone taki super zabezpieczony a tu się okazuje że jednak nie a może to taki blef jak ministra ziobry z nagraniami ;-)

  Odpowiedz

Odpowiedz