[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć pierwsza: usługi systemowe. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

Advanced Threat Summit 2015 już za niecały miesiąc!

02 listopada 2015, 19:40 | W biegu | 0 komentarzy

Jesteśmy patronem medialnym wydarzenia Advanced Threat Summit. Poniżej krótka informacja od organizatorów o całym wydarzeniu:

Advanced Threat Summit to dwa dni warsztatów, dyskusji, debat i ciekawych prezentacji. Łącznie kilkudziesięciu prelegentów i ponad 200 uczestników. Program konferencji został sprofilowany pod kątem potrzeb i zainteresowań menedżerów bezpieczeństwa IT z dużych organizacji.

Jednym z głównych tematów tegorocznej konferencji Advanced Threat Summit będzie Threat Intelligence – kwestia wymiany informacji i współpracy na rzecz cyberbezpieczeństwa.

W świecie,  w którym podziemie internetowe jest świetnie zorganizowane, zagrożone firmy i instytucje nie mogą już dłużej pozostawać samotne, zakładają, że sobie jakoś same poradzą. Potrzebna jest współpraca podmiotów danych branż czy całego rynku, tak aby móc dobrze koordynować działania, by dysponować możliwości wspólnej odpowiedzi na pojawiające się zagrożenia.
atsummit

atsummit

Agregatorami informacji do tej pory byli albo dostawcy udostępniający usługi – często w modelu chmury – zarządzania bezpieczeństwem, albo powołane do tego instytucje, na ogół państwowe czy operatorskie – CERT-y. Chodzi teraz o to, by pójść dalej, by stworzyć system pozwalający na bezpośrednią współpracę różnych podmiotów na rynku, niejednokrotnie konkurencyjnych wobec siebie, zjednoczonych jednak wspólnym interesem radzenia sobie z zagrożeniami cyberbezpieczeństwa. Pojawia się tutaj wiele pytań – jak to dobrze zorganizować, czy to jest w ogóle możliwie (a zwłaszcza na gruncie polskim, zważywszy na naszą naturalną skłonność do indywidualizmu), czy te sprawy powinno ustalać prawo czy regulacje branżowe.

Tym zagadnieniom poświęcone będą wystąpienia dwóch gości zagranicznych: Fredrika Hulta, przedstawiciela firmy Cyber Resilience, który będzie mówić o doświadczeniach Wielkiej Brytanii, oraz Raya Irvinga z Financial Services Information Sharing and Analysis Center, organizacji non-profit będącej społecznością wymiany informacji o bezpieczeństwie wśród instytucji sektora finansowego.  Ray Irving będzie mówił o bardzo praktycznej implementacji idei wymiany – STIX i TAXII.

Ten element konferencji uzupełni wystąpienie Łukasza Hnatkowskigo ze Związku Banków Polskich. Związek jest jednym z patronów Advanced Threat Summit i prowadzi prace mające na celu wypracowanie takich mechanizmów współpracy w sektorze bankowym w Polsce. O tym, dlaczego trudno nam coś takiego zrobić w skali całego kraju (choć od dawna się o tym mówi), porozmawiamy w czasie debaty prowadzonej przez Adama Danieluka, CSO w First Data oraz prezesa polskiego oddziału organizacji ISSA – współorganizatora konferencji.

Więcej informacji pod adresem www.atsummit.pl

–ms

 

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

Odpowiedz