Kompleksowe szkolenie: wprowadzenie do bezpieczeństwa IT od sekuraka z rabatem 50%. Jedyna taka okazja w tym roku. Nie przegap! :-)

35 letnia kolorowa gra napisana przez Billa Gatesa o czwartej nad ranem w małej komórce

19 lipca 2016, 15:33 | W biegu | komentarzy 9

Ciekawostka: 131 linijkowy kod w Basicu gry Donkey (donkey.bas) napisany przez Billa Gatesa (razem z kolegą) w bardzo wczesnych latach osiemdziesiątych. Całość jest kolorowa i ma również dźwięk:

Actually, it was myself and Neil Thompson [sic] at four in the morning with this prototype IBM PC sitting in this small room. (…) it was always over 100 degrees, but we wrote late at night a little application to show what the Basic built into the IBM PC could do. And so that was Donkey.bas. It was at the time very thrilling.

Źródło: the verge

Źródło: the verge

PS
A czy ktoś pamięta te czasy? – kody źródłowe do gier drukowane w magazynach IT (jeśli wtedy ukuto już tą nazwę ;)

basictr3

Źródło: http://www.petesqbsite.com/sections/zines/others/basictr3.gif

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Ja pamiętam. Mam jeszcze trochę magazynów gdzie mam listingi (chyba tak wtedy pisali o tym – aż sprawdzę w jakimś Bajtku).

  Pozdrawiam,
  Paweł

  Odpowiedz
  • Oldtimer

   Czy pamiętam? Jako dzieciak musiałem zapracować na swojego kompa (fizyczną harówą i dobrym świadectwem), potem tata kupił mi Atari 65 XE w Pewexie. Nie starczyło niestety kasy na magnetofon więc pierwsze programy i gry przepisywałem z Bajtka… heh… to były czasy, rozkminianie basica gdy się nie miało pojęcia o programowaniu… heh…

   Odpowiedz
 2. xionc

  RSS Wam nie działa od kilku dni.

  Odpowiedz
 3. Michał Głuś

  Czy ktoś już przeportował na JSa? :D

  PS. czas timeouty kapczy przydałby się ciut wiekszy, zazwyczaj po przeczytaniu artykułu, nawet króciutkiego jak ten, kapcza już się nie waliduje. Pardon my ponglish :)

  Odpowiedz

Odpowiedz