Zhackowali Teatr Współczesny – rezerwacje wyparowały

21 marca 2018, 08:53 | W biegu | komentarzy 9
Tagi:
: oglądaj sekurakowe live-streamy o bezpieczeństwie IT.

Niemiła przygoda przydarzyła się Teatrowi Współczesnemu w Warszawie. Instytucja padła ofiarą „ataku hackerskiego”.

Teatr padł ofiarą ataku hackerskiego, w wyniku którego nastąpiła awaria serwera obsługującego sprzedaż biletów z kasy teatru, spowodowała, że utraciliśmy dane, które jesteśmy w stanie odzyskać tylko dzięki Państwu. Otóż nie wiemy, które miejsca na poszczególne spektakle są sprzedane, a które są wolne. Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich z Państwa, którzy nabyli bilety w sprzedaży bezpośredniej w naszej kasie oraz dokonali rezerwacji telefonicznie, o kontakt z teatrem, mailowy lub telefoniczny i podanie numerów miejsc i daty spektaklu, na który Państwo się wybieracie. Dotyczy to biletów na spektakle grane od 21 marca do 6 maja.

Z wpisu można zgadywać: a) może chodzić o ransomware – ale wtedy można by odzyskać dane (?) b) wirus / robak c) celowe działanie któregoś z pracowników d) a może zwykła awaria?

W obecnych czasach tego typu akcje prawdopodobnie będą niestety coraz częstsze. A może i trafią na plakaty – podobnie jak reklamy spektakli? Oto oryginalne ogłoszenie zamieszczone na profilu FB Teatru:

Hack

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. vanitas

  „Wynik hakerskiego szantażu któremu nie chcemy i nie możemy ulec”- czyżby ransomware jednak?

  Odpowiedz
 2. andrzej

  Skoro napisali, że nie chcą ulec szantażowi to ransomware jak najbardziej pasuje.

  Odpowiedz
 3. xxxx

  Ciekawe, w ostatnich dniach u znajomego również poszedł drop bazy na serwerze (prawdopodobnie atakujący uzyskał dostęp do phpmyadmin). Na szczęście on posiadał backup.

  Odpowiedz
 4. Nie(ch) żyje ich backup…

  Odpowiedz
 5. Michał

  Po co komu backupy ;)

  Odpowiedz
 6. Sssszz

  A na kursie online Google IT było zadanie na zabezpieczenie się przed tym, łącznie z backupem :)

  Odpowiedz
 7. Tom

  Niezły pomysł z przywracaniem rozproszonych kopii zapasowych na żądanie. :)

  Odpowiedz
 8. John Sharkrat

  Do geniuszy od backupów: co ile robicie backupy? Co 10 sekund czy co 1 milisekundę? Czy może jak w gierkach, po każdym zastrzelonym bocie?

  Odpowiedz
  • Na prywatnym kompie co tydzień, na serwerze co 2-3 dni (nie prowadząc żadnych poważnych serwisów). Do logów zaglądam codziennie.

   PS. Po co ta agresja? Nie chcesz, nie rób, ale nie zabraniaj innym i nie wyzywaj ich od geniuszy, bo widać, że co innego chciałeś tam napisać.

   Odpowiedz

Odpowiedz