Jak sprawdzić czy mój Windows jest zainfekowany? Podstawy analizy powłamaniowej. Nie przegap bezpłatnego szkolenia od sekuraka.

Wyrobił sobie tablicę rejestracyjną NULL. I wiecie co? Dostał mandaty za wszystkie inne samochody, z którymi system nie wiedział co zrobić :P

14 sierpnia 2019, 12:30 | W biegu | komentarzy 11

Kalifornijska tablica rejestracyjna NULL miała uczynić go niewidzialnym, a może być tylko ciekawą, geekową personalizacją?

NULL

W każdym razie badacz o pseudonimie Droogie najpierw dostał normalny mandat za niepoprawne parkowanie (zdarza się). Co odpaliło całą lawinę, której chyba nikt się nie spodziewał:

The next sign was, well, a little more serious: After receiving a legitimate parking ticket, thousands of dollars in random tickets starting arriving in the mail at his house, addressed to him.

W sumie rachuneczek na jakieś skromne 50kpln :P

NULL

Tu z kolei przykładowy rachunek:

Patrzcie na 'Plate’

Po dalszym kontakcie udało się anulować mandaty, ale obecnie (tj. w trakcie prezentacji na DEFCON-ie) rachunki znowu wynosiły $6 000. Amerykańska policja zaleciła jedno: zmień tablice, co nie zbyt przekonało badacza i pozostał przy swoim wyborze. Zapewne ciąg dalszy nastąpi, choć badacz myśli już nad kolejnymi próbami: MISSING, NONE, NO PLATE.

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Grzegorz

  Proponuje „DROP TABLE”

  Odpowiedz
 2. SuperTux

  Dawaj SQLi w tablicach.

  Odpowiedz
 3. npc
  Odpowiedz
 4. korektor bezpłatny

  „nie zbyt”?

  Odpowiedz
 5. John Sharkrat

  „W sumie rachuneczek na jakieś skromne 50kpln” – ciekawe czy przyjmą mu PLN-y.

  Odpowiedz
 6. John Sharkrat

  No cóż pomysł chytry, bo wśród anulowanych masowo, mogą być jego prawdziwe mandaty, bo przecież nikt nie będzie analizował wszystkich. Każdy amerykański sąd mu to anuluje.

  https://www.youtube.com/watch?v=K60JpNtOS2U

  PS.
  W Polsce żonę po pilocie zabitym przez przeróbkę w fotelu katapultowym poproszono o zaświadczenie, że mąż nie popełnił samobójstwa.

  Odpowiedz
 7. Matik

  W stanach jest gość co ma tablice NO TAGS, dostaje mandaty z aut bez tablic

  Odpowiedz
 8. Takijeden

  A gdyby wposal „error” ciekawe czy by system wywalilo ? :)

  Odpowiedz

Odpowiedz