Wyciek kont z serwisu Krajowego Rynku Nieruchomości

12 lutego 2019, 13:28 | W biegu | 1 komentarz
Tagi:
: zin o bezpieczeństwie - pobierz w pdf/epub/mobi.

Wczoraj serwis krn.pl rozsyłał takie wiadomości:

Szanowni Państwo,

w dniu 07-02-2019 r. doszło do ataku hackerskiego, w wyniku którego doszło do potencjalnego wycieku danych do Państwa kont na portalu: KRN.pl oraz forum.krn.pl: login (mail) oraz hasło (w zaszyfrowanej formie). Więcej informacji może zostać Państwu udzielonych pod adresem e-mail: kontakt@krnmedia.pl

Konsekwencją wycieku danych jest możliwość podszycia się pod Państwa na ww. portalach i nieuprawnione wykorzystywanie Państwa kont. Prosimy o natychmiastową zmianę hasła na Państwa kontach oraz ew. zmianę innych haseł, które Państwo używają dla innych usług, a są takie same/podobne, jak hasła w kontach na naszych portalach.

W momencie wykrycia ataku od razu zablokowaliśmy dostęp do serwera z którego atak nastąpił. W przeciągu ok godziny zlokalizowaliśmy wrażliwe miejsce w kodzie źródłowym portalu KRN.pl oraz forum.krn.pl, które było podatne na atak i wprowadziliśmy poprawki, które zablokowały możliwość ataku.
Przepraszamy za zaistniałą sytuację.

Zespół KRN Media

Z naszych szacunków w serwisie (serwisach) może być spokojnie około 200 000 kont (podczas zapisu na newsletter generowane są identyfikatory, które są inkrementowane). Zaniepokojeni użytkownicy zapewne próbują dowiedzieć się czegoś na forum, które obecnie jest na tyle obciążone, że nie odpowiada.

–ms

 

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

  1. Bartosz

    Szkoda że sami nie zresetowali tych haseł…

    Odpowiedz

Odpowiedz