Książka sekuraka o bezpieczeństwie aplikacji webowych: -20% z kodem rabatowym: ksiazka-wakacje

Wreszcie dobra książka o testach penetracyjnych?

10 kwietnia 2014, 22:24 | W biegu | komentarzy 10

Niedawno ukazała się książka: „The Hacker Playbook: Practical Guide To Penetration Testing” – wprowadzająca w tematy pentestingu.

hpMamy tu informacje o: metodologiach, Kali, Metasploicie, skanowaniu webu, crackowaniu haseł, social engineeringu i jeszcze kilku ciekawych tematach, które każdy pentester powinien dość dobrze znać. Całość uzupełniona przez autora praktycznymi przykładami czy ciekawostkami 'z okopów’ . Nie za dużo w każdym temacie, ale wystarczająco żeby zaciekawić a i uzupełnić bibliotekę tricków doświadczonemu pentesterowi.

Ta książka jest zbyt 'managerska’ – ta niezła, ale objętościowo niewielka. „The Hacker Playbook” – w sam raz ;-) Nieprzekonani? Zobaczcie na dostępny tutaj spis treści a także kilka opinii amazonowych:

Stumbled across this book by accident and have to say that it is a gem.

From start to finish, it provides a thorough guide into how an experienced pentester moves through an assessment efficiently and methodologically.

Easy read, packed full of tools. Will be at my side on all pentests!

 

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Michał

  Jest jakas polska wersja czy tylko po ang ?

  Odpowiedz
  • Może po PL za jakieś parę lat będzie ;-)

   Odpowiedz
   • Już jest w sklepach polska wersja co najmniej od października 2015 (wtedy ja kupowałem). Tłumaczenie by Rafał Jońca, ISBN 978-83-283-0384-3.

    Odpowiedz
  • B

   Jeżeli chcesz się zajmować testami penetracyjnymi to język angielki powinieneś znać równie dobrze jak Pythona ;)

   Odpowiedz
 2. bl4de
  Odpowiedz
 3. Dzięki za info – dobrych książek w tym temacie jak na lekarstwo (nie mówię już o zaawansowanych, ale po prostu dobrych).

  Odpowiedz
 4. Ta jest dość dobra http://amzn.to/1egz617 (The Web Application Hacker’s Handbook). Większość książek tego typu ma problem z aktualnością – jak już wychodzą to są archaiczne. A polskie wydania to już w ogóle literatura historyczna.

  Odpowiedz
 5. z3
  Odpowiedz

Odpowiedz