Wprowadzają podatek od dostępu do mediów społecznościowych (200 szylingów dziennie)

04 lipca 2018, 10:02 | W biegu | komentarzy 10
: oglądaj sekurakowe live-streamy o bezpieczeństwie IT.

Krótka ciekawostka „ku pokrzepieniu serc”. U nas szykują się nowe parapodatki przy badaniach technicznych samochodów, a w Ugandzie wprowadzają podatek od dostępu do mediów społecznościowych (200 szylingów ugandyjskich ~= 20 groszy dziennie). Donosi o tym Time, pisząc:

In addition to the usual data fees, social media users now must pay upfront a daily levy of Shs200 (5 cents) to access all social media websites. (…) starting July 1 the levy would be charged on “Over The Top services,” including access to websites such as Instagram, Twitter and LinkedIn. The tax will be deducted by service providers that will then pay to the government revenue service.

W tym blisko 40 milionowym kraju, około 17 milionów osób korzysta z Internetu, a rząd planuje zebrać z nowego podatku równowartość około 1 miliarda złotych.

–ms

 

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. LaskaBanana

  Ja tam jestem za tym żeby w PL była też taka opłata.
  Jakiś procent (gimbaza) nie umieszczałoby śmieci na profilach :)

  Odpowiedz
  • Kandelarz

   Mam nadzieje, że to tylko kiepski żart (sarkazm) z Twojej strony…

   Już i tak mamy pełno bzdurnych podatków, które są zwykłą kradzieżą w białych rękawiczkach a Ty chciałbyś kolejnego ? Poza tym jak już wprowadzą to jaką masz pewność, że np. z każdym rokiem nie będą podnosić takiego haraczu ? Albo, że nie nałożą kolejnego ? Dziś od „mediów społecznościowych”, jutro od samej MOŻLIWOŚCI korzystania z internetu (tak jak obecnie z opłatą za posiadanie odbiornika tv). Czyli będziesz płacił nawet jak nie korzystasz – bo masz możliwość.
   Zalecam większą roztropność przy komentowaniu ;>

   Odpowiedz
  • Sumtri

   To nie obserwuj gimbazy

   Odpowiedz
   • LaskaBanana

    Otóż nie muszę obserwować gimbazy żeby docierały do mnie ich „memy”, powiedzonka, ogólno pojęta „tfurczość”. Pewnie wiesz jakim kanałem dociera do mnie ta aktywność…? ps.: nie mam konta na FB.

    Odpowiedz
  • xor

   Słusznie prawisz dobrodzieju ;-)

   Odpowiedz
  • Elon

   mam nadzieje że trolujesz i wiesz jak każde wprowadzanie dodatkowych opłat i cenzury w internecie jest szkodliwe dla całego ekosystemu, fakt może coś Ci się w nim nie podobać nie być zgodne z tym co uważasz lub chcesz oglądać, tylko może się stać że ktoś kto będze stał za filtorwaniem treści i pobieraniem opłat zbanuje content który Ty chcesz oglądać, to zawsze działa w 2 strony, mam nadzieję że tylko śmieszkowałeś i jesteś świadomym człowiekiem

   Odpowiedz
  • gosc

   1. W tedy taki gimbus w profilu umieści
   „Kto mi doładuje konto?”
   A ty będziesz i tak płacił więcej.
   2. Czepiasz się internetu, jakby to miało większy wpływ serwis internetowy z którego korzystasz. Jak Ci przeszkadza serwis to zmień go, lub załóż własny. Ale nie krzywdź przy okazji innych i nie winnych.

   Odpowiedz
  • Michał

   Jak ci się coś nie podoba to nie zapraszaj gimbazy do znajomych. Chcesz być wolny to nie odbieraj wolności innym.

   Odpowiedz
 2. Oskee

  Rozumiem, że łatwe do obejścia VPNem? :)

  Odpowiedz
 3. Tomasz21.

  Witam;Ja nie jestem na profilach,i mnie śmieci wiszą jak pół kilo kitu. A płacić,najpierw mało,a potem podniosą możesz się nie martwić.Pytanie jak wysoko podniosą,i ile podniosą;My na co dzień to już mamy ,lekką ręką tak około 80% opłat w formie podatków.Najpierw się zastanów ,a dopiero napisz.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz

Odpowiedz