RODO okiem hackera! Praktyczne szkolenie od sekuraka z ochrony danych osobowych. Zapisz się tutaj.

Włoski boss mafii aresztowany po ~20 latach ukrywania się. Zdradziło go zdjęcie na Google Street View…

06 stycznia 2022, 19:38 | W biegu | komentarze 4

Skazany za morderstwo Gioacchino Gammino, uciekł z więzienia w 2002 roku i cieszył się wolnością aż do końca zeszłego roku.

Jak doszło do aresztowania? Istotnym elementem było zdjęcie na Google Street View (wykonane w Hiszpanii):

Przestępca zorganizował sobie całe nowe życie – małżeństwo, zmiana imienia na Manuel, praca w charakterze szefa restauracji oraz posiadanie warzywniaka.

Wg doniesień, mężczyzna został najpierw namierzony właśnie na Google Street View (twarze są tam wprawdzie zamazane, ale mimo tego udało się powiązać kilka cech charakterystycznych sfotografowanej osoby z poszukiwanym).

Apropos zamazania twarzy, to też nie zawsze to działa, tutaj przykład z Polski, gdzie sami musieliśmy ocenzurować wizerunek warszawskiej spacerowiczki (na Google Street View jest widoczna bez zamazania twarzy…):

Zamazanie – od sekuraka

Wracając do sedna – dodatkowym potwierdzeniem hipotezy, że Gioacchino Gammino rzeczywiście ukrywa się nieopodal Madrytu, było zdjęcie szefa kuchni na facebookowej stronie pobliskiej restauracji (pomogła również charakterystyczna blizna na policzku):

The Sicilian police had suspected that Gammino was in Spain, but the sighting on Google Maps of a man matching his description helped them locate him at the end of last year. They later found photos of Gammino posted to the Cocina de Manu Facebook page, confirming his recent whereabouts. 

~Michał Sajdak

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. olek
  Odpowiedz
 2. malik

  czyli mam uwierzyć że sycylijska policja, latami siedzi i „chodzi uliczkami każdej mieściny, i analizuje czy każda osoba baz twarzy czasem nie ma jakieś wspólnej cechy z poszukiwanym. no bez jaj. Bardzie prawdopodobne że policja ma dostęp do nie ocenzurowanych zdjęć i przepuściła przez nie AI rozpoznające twarze.
  ( a na tym zdjęciu to świetnie widać cechy charakterystyczne, pieprzyk przy uchu, tatuaż na udzie na masę detali – ktoś tu ma kogoś za głupiego)

  Odpowiedz
  • Adalbertus

   Dokladnie tak. Faceta nie było 20 lat. Znikał 40sto latek o wyglądzie maczo, a tu jest zamazany siwy dziad 60+. 3/4 gości z zamazaną twarzą pasuje do zdjęcia 20 lat młodszego mafiozo.

   Odpowiedz

Odpowiedz