[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć pierwsza: usługi systemowe. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

uBlock Origin 1.22.5rc1 odrzucony z Google Web Store. Wypadek przy pracy czy koniec Chrome?

12 października 2019, 18:10 | W biegu | komentarzy 18

Zobaczcie tutaj. Autor uBlock Origin-a relacjonuje, że jego ostatni build deweloperski, który został zuploadowany do Google Web Store został odrzucony. Powód? Złamanie regulaminu:

Your item did not comply with the following section of our policy: An extension should have a single purpose that is clear to users. Do not create an extension that requires users to accept bundles of unrelated functionality, such as an email notifier and a news headline aggregator. If two pieces of functionality are clearly separate, they should be put into two different extensions, and users should have the ability to install and uninstall them separately.

Autor spróbował umieścić w oficjalnym sklepie Google kolejną wersję (rc2), dodając wyjaśnienie:

There is no „bundles of unrelated functionality” in uBlock Origin.

Could you please be more specific about which part of uBlock Origin you
consider to be a „bundle”?

Spotkało to się z taką samą odpowiedzią + odrzucenie buildu. Autor komentuje to w dość alarmującym tonie pisząc nawet, że być może uBlock Origin zakończy swój żywot w Google Web Store

Since the next uBO release will essentially be what 1.22.5rc2 is, consider that uBO is probably coming to an end of life in the Chrome Web Store — there is no good reason to believe uBO 1.22.5rc2 would no longer be rejected with only changing the version number to 1.23.0.

Teraz czas na ruch Google.

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. zero one

  Jak żyję nigdy nie skorzystałem z żadnego Store. Czy to M$ Store czy diabelnego Goggle Store i żyję. Życie nie kończy się na Store’ach krwiopijców ani na ich story ;-)

  Powiem więcej jeśli dochodzi do tego że taka marka jak Lenovo przymusza mnie abym produkt (program) przeznaczony dla laptopa ich marki był zmuszony pobierać z M$ Store to coś tu jest (powstrzymałem się przed bluzgiem)bardzo nie tak.
  Lenovo WSTYD! WSTYD x2 boście Chińczycy!

  Autor uBlock Origin niech nie jęczy pod Niebiosa. Poza Cuugle istnieje wszak życie.

  Odpowiedz
  • Też nigdy w życiu nie skorzystałam z żadnego „web store”, ale tu nie chodzi o ciebie czy mnie, tylko o masowego klikacza.

   Odpowiedz
  • Paweł

   Dokładnie. Skoro jego rozszerzenie jest niezgodne z regulaminem Google’a, to niech wybiera inną przeglądarkę, a nie liczy na łatwy hajs z donejtów, dzięki którym zarabia naprawdę poważne pieniądze, jednocześnie niszcząc biznes wydawcom internetowym.

   Odpowiedz
  • Jan

   jakbyś napisał aplikacje i miał konieczność częstej jej aktualizacji u kilku swoich klientów/pracowników to najlepszy/najtańszy jest google sklep z darmową aplikacją – pisane własnych rozwiązań mija się z celem – a klienci są i tak wkurzeniu bo przy każdej aktualizacji poza sklepem muszą się zastanawiać czy aplikacja jest z „prawego” źródła

   Odpowiedz
 2. rafal7

  Dobrze, że korzystam z Opery ;)

  Odpowiedz
 3. Jonatan

  Jeżeli Google ustnie ten dodatek to przechodzę za inną przeglądarkę. Uważam że reklam nas stronach www jest stanowczo za dużo!

  Odpowiedz
 4. Grow

  Jest jedna rada – pihole.

  Odpowiedz
  • Marcin

   pihole nie jest narzędziem uniwersalnym, wiele stron nie działa poprawnie podczas zablokowania niektorych skryptów i o ile masz ublock/adblock/whatever jesteś w stanie to kontrolować poprzez wyłączenie blokowania na tej konkretnej jednym kliknięciem w przeglądarce, w przypadki pihole… to już niestety nie takie trywialne
   co do samego problemu – to google już zaakceptował ten add-on, kurtyna… można się rozejść ;)

   Odpowiedz
 5. Jędrzej

  Sprawdźcie sobie AdNauseam, też adblocker – 2 lata temu bodajże też usunięto go z chrome web store za ten sam powód co ublocka :)))

  Odpowiedz
 6. Czas na przeglądarkę Brave

  Odpowiedz
  • kuba

   Brave i tak używa google chrome store więc jeżeli chodzi o rozszerzenia to że używasz Chrome, Brave, Opera czy chromium nie ma znaczenia :-( jedynie co pozostaje to Firefox

   Odpowiedz
  • przecież brave jest na silniku chrome ;)

   Odpowiedz
  • zero one

   Jest instalator offline?

   Odpowiedz
  • RamCin

   Od jakiegoś czasu użytkuję Brave. Również polecam.

   Odpowiedz
 7. smrodo

  Każdy poweruser jak będzie chciał to i tak to zdobędzie i kij w google :)

  Odpowiedz
 8. Grzegorz

  Polecam Adguard

  Odpowiedz
 9. Adam

  Oczywiście że to będą blokować, jaki interes firma reklamowa (tak, reszta działalności to tylko dodatek) miała by w pozwalaniu na blokowaniu reklam?

  Odpowiedz
 10. Adam

  Od ponad roku używam Brave Browser i jakoś żyję. To jest jak Chrome i blokuje wszystkie reklamy oraz ciasteczka 3rd party. Do tego darmowy upgrade do HTTPS. Można też doinstalować sobie każą wtyczkę ze 'Store’.

  Odpowiedz

Odpowiedz