[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć pierwsza: usługi systemowe. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

Ten pan miał na dysku 7500 Bitcoinów (~1 000 000 000 PLN). Oferuje brytyjskiemu wysypisku śmieci 25% znaleźnego.

19 stycznia 2021, 18:45 | W biegu | komentarzy 6

Pewnie znacie historię „najdroższej pizzy świata„? Ktoś w 2010 roku kupił dwie pizze za 10 000 BTC (wtedy było to… kilkadziesiąt USD). Obecnie to astronomiczna kwota.

Ale wracając do ciekawostki z tytułu – w 2013 James Howells wyrzucił dysk z portfelem zawierającym 7 500 BTC (wtedy była to nieznaczna wartość – obecnie to prawie miliard PLN).

Teraz zastanawia się czy można jeszcze go odzyskać. Dlatego też zaoferował miastu pewien układ: w przypadku znalezienia dysku i odzyskania z niego Bitcoinów – walijskie miasto Newport miałoby dostać 25% znalezionej sumy.

Właściciele wysypiska nie chcą się zgodzić na akcję: mała szansa powodzenia, duże koszty. A co więcej, nawet po zlokalizowaniu dysku, szansa odzyskania czegoś z niego jest raczej mała (po 7 latach na wysypisku). A może nie mała? Czekam na ciekawe komentarze w tym temacie :-)

W tej okolicy ponoć znajduje się tytułowy dysk:

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. cez

  na tym zdjęciu słychać strzały !

  Odpowiedz
 2. To teraz wartość wysypiska wzrosła o 7500 BTC :) A wystarczyło dysk/pendrive zakopać głęboko w szufladzie z rzeczami „może kiedyś się przyda”.

  Odpowiedz
  • Jonasz

   i cóż by Ci to dało? Nieznacznie wzrasta prawdopodobieństwo że się uda coś odzyskać.

   Odpowiedz
  • Piotr

   Pendrive jest zbyt nietrwały na tak wartościowe dane:)

   Odpowiedz
 3. Tomasz21

  To są skutki bezmyślności; Nic dodać, nic ująć. Powiedziałbym, bezdenna głupota. Wyrzucenie dysku; to Pikuś. Ale trzymanie portfela z kasą w internecie, to już szczyt głupoty. Ktoś powiedział; Na głupotę, jeszcze nie wymyślono lekarstwa. Mam pytanie? Skąd ten gość wziął, 7500-BTC,
  Skoro tyle miał? To nie był biedny, Gdyby przepił? to chociaż na drugi dzień głowa by go nie nasuwała. / Słowo zastępcze /. Polmos by zarobił?
  Tak sobie żartuję, z ludzkiego nieszczęścia, i głupoty.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • dam

   A Ty czytałeś w ogóle artykuł? To było ponad 7 lat temu, gdzie taka ilość BTC była niemal bezwartościowa.

   Odpowiedz

Odpowiedz