nie daj się cyberzbójom! – zapisz się bezpłatne szkolenie o bezpieczeństwie dla wszystkich

Stelaże z drewna, chłodzenie biurowymi wiatrakami – nielegalna ukraińska kopalnia kryptowalut zamknięta

10 lutego 2018, 19:29 | W biegu | komentarze 4

Trochę sensacyjny tytuł, ale popatrzcie tylko na ten film… pomieszanie nowoczesnej technologii (ułożone w rządki GPU) z tradycją (pozbijane z deszczółek stelaże) z domieszką chaosu – to palętające się kable i urządzenia niewiadomego przeznaczenia:

Akcja likwidacji „tego miejsca” została zorganizowana przez Ukraińską cyberpolicję. Zarzutem jest tutaj wykorzystanie środków uniwersytetu (m.in. prądu) do zasilania kryptokoparek; ale również infekowanie innych komputerów malware czy sprzedaż skradzionych wrażliwych / poufnych informacji. Choć niektórzy twierdzą, że to ostatnie to standardowa przykrywka ukraińskich służb w celu likwidacji procederu kopania kryptowalut.

 

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Maciej

  „urządzenia niewiadomego przeznaczenia” chodzi o te płytki podłączone przez kabel USB z dwoma przekaźnikami? Jeśli tak, to są auto-restartery do koparek, gdy nie dostaną sygnału od aplikacji zainstalowanej na koparce po prostu zwierają na płycie głównej zworki restartu na pewien czas i pewien czas też odczekują do ponownego załadowania systemu ;)

  Odpowiedz
  • różne sam są rzeczy – jakieś wiszące dziwactwa też pod sufitem AFAIR ;-)

   Odpowiedz
 2. Łukasz Jankowski

  A będzie można gdzieś odkupić karty po taniości?

  Odpowiedz
 3. zero one

  świetny filmik. Co do tego zaś iż coś wygląda dziwnie („stelaż”) to co za różnica jak wygląda? Chłopak za wydobyte się odbajeruje i wtedy będzie szpanował ;-) Chyba że to jakiś maniak drewna czy stelaży i miast kupić jakieś Diablo czy jakąś Porszynkę to sobie sam Malucha (126) wystruga :-E

  Odpowiedz

Odpowiedz