Książka sekuraka o bezpieczeństwie aplikacji webowych: -20% z kodem rabatowym: ksiazka-wakacje

Spamujesz i nie chcesz zaprzestać? UODO właśnie nałożyło karę 200 000 zł na takiego delikwenta

07 listopada 2019, 11:18 | W biegu | komentarzy 9
Tagi: ,

Kara w wysokości ~200 000 zł za m.in. „utrudnianie realizacji prawa do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych.” została nałożona na spółkę ClickQuickNow przez UODO.

Najciekawszy chyba jest ten fragment:

spółka w procesie wycofania zgody nie uwzględniła zasady zgodnie, z którą wycofanie zgody powinno być równie łatwe jak jej wyrażenie – wręcz odwrotnie stosowała dla wycofania zgody skomplikowane rozwiązania organizacyjne i techniczne.

Czyli zgoda szast prast załatwiona jest jednym kliknięciem, wycofanie zgody – droga przez mękę utrudniona specjalnymi technicznymi przeszkadzajkami.

Update: Spółka CQN przesłała oświadczenie CQN_decyzja PUODO_07112019 które publikujemy.

–ms

 

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. juzek

  Setki takich januszy biznesów czeka na podobną karę: banki, telekomy, operatorzy telewizji – wszyscy oni traktują klientów jak bezmózgie bydło.

  Odpowiedz
  • zero one

   Będą ganiać raczej takich ludzi jak ten który wyleczył się podobno z raka i rozsyłał do ludzi informacje o tym jak to uczynił. Banków, telekomów i innych szmaciarzy nikt nie ruszy. No, chyba że mniej wygodnych czy tych do wykupienia.

   „janusze biznesu” co za …… określenie?

   Odpowiedz
  • Wujek Pawel

   Mysle, ze najwieksza kara dla takich firm jest black holing ich adresacji. Tej kary nikt nie zaplaci. Zaraz spolka upadnie i wyjdzie, ze jej wlascicielem jest ktos inny w kraju trzeciego swiata.

   Odpowiedz
   • mikrofoniarz

    Ale jakiej adresacji? Myślisz, że oni jadą na stałych adresach? Dziś ma hosting tu, jutro gdzie indziej. Potem Ty dostajesz takich przechodzony adres i się dziwisz, że Ci nic nie działa.

    Odpowiedz
   • Jacek

    Zmieniają adresacje i jadą dalej…. Ot i cała filozofia. Infrę i tak mają na wirtualkach w świecie. Uruchamiają kolejna wirtulaka konfig przenoszą, stary serwer dół i działają na nowym adresie i po krzyku.

    Odpowiedz
 2. Gerak

  Mogliby się wziąć za większe instytucje. Brałem raty w euroRTVagd dostałem od Alior banku razem z każdą możliwą zgodą marketingową której nie wyrażałem. Dostawałem listy pocztą fizyczną, elektroniczną, smsy i dzwonili do mnie średnio raz na tydzień. Kiedy klikałem w linka z maila na odstąpienie od zgody marketingowej prowadził on do nie istniejącej strony. Jak zadzwoniłem do nich z pytaniem jak mam zrezygnować, Pani na infolinii powiedziała że jedynym możliwym sposobem jest pójście do placówki Alior banku i wypełnienie formularza odstąpienia od zgody marketingowej. W głowie mi sie to nie mieści że coś takiego funkcjonuje.

  Odpowiedz
 3. Nominuję PayBACK do kary.

  Kliknięcie w unsub każe się zalogować.
  Nie miałem numeru do karty ani możliwości zresetowania konta / przywrócenia numeru.
  Jak już w końcu nr karty po latach odnalazłem to z kolei logowanie nie działa, że niby nieprawidłowe dane: data urodzenia i kod pocztowy…

  A kiedyś na mail kontaktowy „proszę wyebuać moje dane” dostałem zwrotkę ~”proszę wniosek papierowy dostarczyć do siedziby”.

  Ta.

  Odpowiedz
 4. Jan

  Ciekawe czy zapłacą… Zastanawia mnie czy kiedyś wezmą sie za spam telefoniczny. „Pana numer zostal wylosowany” …

  Odpowiedz
 5. kszh

  „Ukarana przez Prezesa UODO spółka nie wdrożyła odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych, które umożliwiałyby łatwe i skuteczne wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz realizację prawa do żądania usunięcia danych osobowych (prawa do bycia zapomnianym).”
  Z niecierpliwościa czekam na ukaranie wszystkich banków, parabanków i firm telemarketingowych w tym kraju.

  Odpowiedz

Odpowiedz