[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć pierwsza: usługi systemowe. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

Sekurak zine #4 już w marcu, a w nim…

20 lutego 2017, 14:35 | W biegu | komentarzy 6
Tagi:

Jeśli ktoś jeszcze nie zna naszego zina – polecam zerknąć tutaj. Część z naszych czytelników prosiła o częstsze wydawanie magazynu kosztem nawet mniejszej ilości treści… a tymczasem #4 będzie:

a) szybko b) z dużą ilością tekstów o tematyce bezpieczeństwa aplikacji webowych.

W czwartym numerze znajdziecie m.in. rozbudowany tekst o hardeningu WordPressa (w różnych warstwach), poszukiwaniach webshelli na serwerach, czy o podatności server-side template injection. A to zdecydowanie nie wszystko…

Jeśli ktoś chciałby zaistnieć w zinie ze swoim tekstem (temat musi być związany z bezpieczeństwem aplikacji webowych), prośba o kontakt mailowy.

PS
Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas Wasza odpowiedź na wsparcie zina (który pozostaje bezpłatny), choć cały czas nie mamy pomysłu jak to sprawnie zrobić, przy minimalnym nakładzie extra prac (nie chce się nam zakładać fundacji…).

–Michał Sajdak

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Witam,

  Chętnie opublikowałbym artykuł w zinie. Na początek chętnie opisałbym protokół OCSP i OCSP stapling. Myślę, że temat ważny a ja akurat mam doświadczenie z OCSP responderem w dość dużej skali.

  Proszę o informację, czy bylibyście Państwo zainteresowani artykułem.

  Pozdrawiam,
  Marcin Hoppe

  Odpowiedz
 2. john mcclane

  pierwszy zine #1 Super w pozniejszych bardziej zaawansowane tematy i nie wszystko zrozumialem. Ogolnie bardzo fajny magazy.
  Moze opisy rozwiazan jakis prostych, sredniozaawansowanych CTF fajny by bylo w nim poczytac.

  Odpowiedz
 3. prażony ziemniaczek

  Można prosić o jakiś poradnik hardeningu windowsa 7 :> ? Jak się okazuje wyłączanie systemowych usług jest jednak nie polecane (facet który lata nawoływał do tego, z czasem zmienił zdanie, mówąc ze to może wywołać więcej problemów ).

  Odpowiedz
 4. kris

  Może wystarczy stowarzyszenie zamiast fundacji?

  Odpowiedz
  • aaaaaa

   albo BTC :P

   Odpowiedz

Odpowiedz