[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć pierwsza: usługi systemowe. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

Prezentacja sekuraka na Secure14 (pdf) + 5 licencji Burp Suite do rozdania

24 października 2014, 11:34 | W biegu | komentarzy 12
Tagi: ,

Zainteresowanym udostępniam sekurakową prezentację z konferencji Secure. Dużo było pokazów praktycznych, film z całą nagraną sesją pokaże się na stronach organizatorów w swoim czasie ;-)

Jednocześnie mamy do rozdania pięć, 3 tygodniowych, pełnych licencji na Burp Suite Pro. Licencje można otrzymać pisząc maila na skrzynkę sekurkową. Można w mailu dodać 2-3 zdania 'o sobie’ ;) Licencję prześlę pierwszym 5 osobom.

PS

Czy ktoś może z Czytelników sekurak był na prezentacji?

–ms

 

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Buster

  Ja bylem :) bardzo fajna prezentacja, szczególnie ten fragment o seam w JBoss :)

  Odpowiedz
 2. Oficjalnie donoszę, że trochę czytelników Sekuraka było na Secure oraz nawet bezpośrednie przed prelekcją Michała. Przyznawać się :-)

  Odpowiedz
 3. itar

  Byłem, widziałem….
  Szczerze, to prezentacja Michała była jedną z nielicznych na poziomie technicznym… była dobra – bo była. Widziałem już kilka prezentacji Michała … cóż poziom i styl zachował … wiec nie zrobiłam łał. A nieco liczyłem na jakąś grubą niespodziankę.

  W tym roku secure był mało techniczny.

  Odpowiedz
  • W zeszłym roku chyba też był w sumie mało techniczny ;-) Zawsze jest obawa, że będzie zbyt techniczne i ludzie – szczególnie ci mniej techniczni – będą trochę zagubieni…

   Odpowiedz
 4. Sebastian

  Jak już Ci mówiłem – ten błąd związany z JBoss dał mi dużo do myślenia. Prezentacja była niezła. Może następnym razem pokaż coś adresowanego głównie do technicznej części publiczności. Moim zdaniem na tej konferencji brakuje technicznych prezentacji.

  Odpowiedz
 5. itar

  Racja :-) … rok temu dawka propagandy była już krytyczna, a teraz w zasadzie byłą sama „propaganda” a wystąpień technicznych i wartościowych merytorycznie było kilka

  że tak powiem z roku na rok gorzej …aż boję się pomyśleć co będzie za rok

  I.

  A szykujesz jakąś niespodziankę …. by w końcu powiedzieć łał … bo ostatnio co nius z bezpieczeństwa IT to zamiast 'łał’ mówi się 'ała’.

  Odpowiedz
  • @itar – za rok będzie sekurak hacking party ;-)
   jakoś większości tych globalnych (na 3 sale) prezentacji – rzeczywiście bardzo marna, z nielicznymi wyjątkami.

   Co do prezentacji na przyszły rok, zastanawiam się czy w ogóle występować ;-P Bo nie wiem czy wymyślę jakiś sensowny temat. Planuję coś praktycznego o podsłuchu DECT. Teoria jest tutaj: http://sekurak.pl/krotka-historia-podsluchiwania-protokolu-dect/ + udało mi się nawet zrobić maszynkę która umie słuchać ruch DECT dookoła i podstawowy sposób go dekodować (stacje pogodowe, telefony, nianie dzięcięce, itd). Tylko żeby coś fajnego pokazać (tj realny podsłuch) – jeszcze trzeba z bite 2 tyg posiedzieć :-P

   Odpowiedz
 6. T0mW0

  Byłem, a prezentacja bardzo interesująca ! Jedna z 2 prezentacji, dla których uważam, że warto było przyjść ;) + być świadkiem koincydencji przy losowaniu nagród i Pana Błażeja …..

  Odpowiedz
  • Hehe, nieźle. A ta druga prezentacja – która?

   Co ciekawego było z tym losowaniem?

   Odpowiedz
 7. itar

  Najlepszy był IIkka Sovanto … choć Mikko Hypponen rozpoczął konferencję bardzo dobrym wystąpieniem.

  Na losowaniu nie zostałem … więc mam nadzieję, że nic nie zostałem wylosowany.

  Odpowiedz

Odpowiedz