Poznał lokalizację dziewczyny analizując na zdjęciu odbicie w jej oczach. Uważajcie jakie fotki wrzucacie do netu

11 października 2019, 11:01 | W biegu | komentarzy 6
: oglądaj sekurakowe live-streamy o bezpieczeństwie IT.

Wydaje się to wręcz nieprawdopodobne, ale sytuacja mająca niedawno miejsce w Japonii wyglądała tak: dziewczyna opublikowała zdjęcie (prawdopodobnie na Twitterze?). Metadanych tutaj nie było, ale była odpowiednio wysoka jakość.

Foto, za Twitter ofiary. W realnym ataku użyto innej, choć podobnej fotografii.

Odbicie w oczach

Na podstawie zdjęcia stalker był w stanie rozpoznać lokalizację, w której było zrobione zdjęcie (okolice konkretnej stacji kolejowej, którą zlokalizował z wykorzystaniem Google Street View (!)).

Następnie połączył tę informację z filmami, na których widać było np. rodzaj światła w mieszkaniu dziewczyny (filmy były realizowane z zewnątrz budynku). Na koniec odwiedził swoją ofiarę w mieszkaniu, skończyło się na szczęście tylko niegroźnymi obrażeniami.

Rada? Nie bądźcie sławni, jeśli musicie wrzucać swoje zdjęcia do sieci, to raczej w niewielkiej rozdzielczości.

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Roni

  Ale to nie jest nic wielkiego. Zaden wyczyn.

  Odpowiedz
  • MaciekT

   Każdy może być 'stalkerem'. Trochę samozaparcia i kilka szarych komórek. Najlepiej w grupie – co dwie głowy to nie jedna:).

   Odpowiedz
   • zero one

    To prawda @MaciekT. Jestem Stalkerem już chyba z 10 lat. Regularnie wyprawiam się do Zony tylko artefakty coraz tańsze. :-(

    Odpowiedz
  • wnb

   Jak się to robi, są jakieś tutoriale? Od czego zacząć znajdowanie lokalizacji po zdjęciu? Ludzie chyba nie jeżdżą losowo po mapie aż trafią, nie?

   Odpowiedz
   • Piotr

    Wyszukujesz charakterystycznych elementów. Wysokich budynków, masztów radiowych, przystanków autobusowych. Potem szukasz na street view i porownujesz perspektywe zeby znalezc miejsce z którego zrobiono zdjęcie

    Odpowiedz
 2. zero one

  Tylko po co mu ta lokalizacja? Dziewczyna tak się wystylizowała że wygląda jak potwór. No chyba że liczył iż po kosztach ją namówi do odegrania głównej roli w „Ring 4 – Doll from your Nightmare”. ;-E

  Odpowiedz

Odpowiedz