nie daj się cyberzbójom! – zapisz się bezpłatne szkolenie o bezpieczeństwie dla wszystkich

Pomagamy Ukrainie!

01 marca 2022, 14:35 | Aktualności | komentarzy 41

W obliczu agresji Rosji na Ukrainę, a w efekcie katastrofy humanitarnej u naszych sąsiadów, chciałbym zaktywizować społeczność Sekuraka do działania i pomocy dla Ukrainy.

Od zeszłego tygodnia, polski wydawca i developer 11 bit studios S.A. przeznacza przez 7 dni dochód ze sprzedaży swojej głośnej (obecnej na liście lektur) gry antywojennej 'This War of Mine’ (https://www.gog.com/pl/game/this_war_of_mine) na Polski i Ukraiński Czerwony Krzyż.

Ze swoich prywatnych środków przekazuję na ten cel kwotę 100 tys. zł. za co dzięki niesamowitemu wsparciu 11 bit studios, otrzymaliśmy kilkadziesiąt tysięcy kluczy do ich gry do rozdania społeczności cybersecurity w Polsce. Mamy bowiem wspólnie nadzieję, iż taki gest zachęci Was do osobistego, daleko większego wsparcia. W grupie siła!

Zachęcam Was by pomagać. W dowolny sposób. Czy to wpłacając bezpośrednio na organizacje pomocy Ukrainie, czy przekazując rzeczy fizycznie, idąc na demonstracje czy też namawiając innych do pomocy. Spotkamy też Ukraińców w najbliższych dniach, tygodniach i miesiącach na ulicach w Polsce. Przyjmijmy ich gościnnie. Wesprzyjmy w codziennym życiu, pomóżmy kupić bilet, ogarnąć dzień powszedni, poratujmy dobrym słowem. Uważam iż każdy z nas powinien pomagać na swój sposób i na miarę swoich możliwości, każdy dar jest ważny i każdy będzie tak samo cenny.

Klucze dla Was udostępniamy nieodpłatnie pod adresem https://pomagamy.sekurak.pl/ – każdy z Was może go pobrać i wykorzystać w platformie GOG (jedyne zastrzeżenie jest takie, że kody są ważne do 15 marca – ale po ich użyciu gra jest wasza na zawsze)! Pamiętajcie też, że do końca dnia w czwartek możecie kupować (np. DLC) dowolne pozycje z cyklu This War of Mine (gog, steam itd) zaś środki z Waszych wpłat w 100% trafiają na szczytny i potrzebny cel!

Zachęcam i proszę Was o wsparcie dla Ukrainy!

— Radosław Stachowiak, CEO Securitum

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. ja_chyba_zglupialem

  „Ze swoich prywatnych środków przekazuję na ten cel kwotę 100 tys. zł. za co dzięki niesamowitemu wsparciu 11 bit studios, otrzymaliśmy kilkadziesiąt tysięcy kluczy do ich gry do rozdania społeczności cybersecurity w Polsce.”

  Hmmm? 100 000zł poszło na gry? Czy ja coś źle przeczytałem(?), a wydaje mi się, że czytałem, co napisali.

  Nie lepiej te pieniądze bezpośrednio przeznaczyć na akcje humanitarną? O_o

  Odpowiedz
  • Paweł

   Oczywiście na grę, gdzie studio 100% zarobku z gry przekazuje na pomoc Ukrainie.

   Odpowiedz
  • mjm

   Pieniądze poszły na grę, ale developer wcześniej ogłosił, że całą kasę ze sprzedaży TWoM przekaże na akcję humanitarną.

   Czyli finalnie całość poszła na pomoc Ukrainie.

   Odpowiedz
  • fff

   Pewnie akcja jest uzgodniona z GOGiem, żeby księgowali to jako datki na jakąś konkretną fundacje, a wtedy fundacja i tak nie płaci podatków. Jeśli kasa się zgadza to co Cię obchodzi w jakiej formie to przekazuje?
   Samo TWoM ma też aspekty edukacyjne, więc pasuje do tej sytuacji.

   Odpowiedz
  • Rot

   100 tys poszlo na PAH i 11studio w ramach podziekowania rozdali klucze.

   Odpowiedz
  • Radosław

   Cała kwota ode mnie trafiła bezpośrednio do PCK. Liczymy że taka akcja i kody dla Was, spowodują że Wy sami zaangażujecie się i wesprzecie ją jeszcze bardziej!

   Niezależnie, 11bitstudio przekazuje Wasze zakupy w 100% na CK.
   Działajmy razem i wierzmy w dobrą wolę :)

   Odpowiedz
   • Marcin

    Niefortunnie jest złożony artykuł i faktycznie wyglada, iż kasa poszła na gry, a stamtąd na PCK dopiero ;)

    Trochę bym poprawił formatowanie by była jasność :)

    Odpowiedz
  • wk

   To nie jest byle gra jedna z wielu. Przychodziła mi na myśl już od 24 lutego – ponieważ pokazuje perspektywę cywili uwięzionych w samym środku wojny, dzięki czemu możemy zrozumieć ludzi którzy znaleźli lub za chwilę znajdą się wśród nas, oraz tych którzy zostali w swoich miastach i próbują przeżyć. Dobry wybór @Radosław, dobra robota załoga 11 bit studios! Wszyscy chcielibyśmy żeby te scenariusze pozostały tylko grą, ale skoro jest jak jest…

   Odpowiedz
  • Hanabi

   Przecież wszystko i tak poszło na Czerwony Krzyż. Po prostu jak zrobisz dotację na tej konkretnej platformie to dostaniesz za to darmową grę. Win/win.

   Odpowiedz
  • Sebastian

   Kolego, czytanie to nie wyścigi, polecam ćwiczenia z czytania ze zrozumieniem ;)

   Rafale, zyskałeś u mnie ogromy szacunek! Przy okazji zmotywowałeś mnie do pomocy innym. Dzięki za klucz, dzisiaj przekażę trochę grosza na pomoc Ukrainie. Co prawda będzie to nieco mniej niż dałeś Ty, ale grosz do grosza i będzie kokosza. :)

   Odpowiedz
  • Czorcica

   11bit Studios prowadzi od pierwszego dnia inwazji Rosji na Ukrainę akcję, gdzie 100% przychodu z ich gry This War of Mine jest przekazywane na pomoc humanitarną dla Ukraińców.

   Odpowiedz
 2. Marek

  Ja bym proponował zrobić np płatny webinar osintowy (np. wykrywanie rosyjskiej dezinformacji) i dochód ze sprzedaży przeznaczyć na pomoc.

  Odpowiedz
  • Najpewniej zrobimy skarbonkę sekurakową + podrzucimy info o niej na darmowych szkoleniach.

   Odpowiedz
 3. Tenfilip

  Troszke nie bardzo wiadomo o co chodzi w artykule – kto przeznaczyl 100tys? Czy te klucze sa darmowe, czy w koncu nie?
  Czy platformy steam,gog rezygnuja z marzy i pokryja koszty skarbowe?
  Troszke to wszystko pokrecone, wiec moze warto troszke przeredagowac, bo ja juz nie wiem o co chodzi;)

  Odpowiedz
 4. „Daleko większego wsparcia” – a nie przypadkiem „zdecydowanie”?

  Odpowiedz
 5. Użytkownicy zgłaszają, że mają cały czas „poczekaj…” włącznie ze mną- jestem na Safari bez wtyczek, więc raczej nie wina blokerów

  Odpowiedz
 6. Marcin

  Niedorzucić się to wręcz grzech, dzięki sekurak za wasze wsparcie!

  Odpowiedz
 7. Anonimowo

  Super! Szkoda, że ofiary kontroli umysłu podczas protestów, całej walki, nie miały takiego wsparcia. A to pokłosie działań w tym kierunku – Agenda2030 etc.

  Odpowiedz
 8. Shane

  thanks

  Odpowiedz
 9. Toni

  Hej, super pomysl, super akcja. Ja tylko dorzuce – jak ktos nie ma kasy, to korzystajcie z kodow (na standard edition) i wysylajcie info o akcji. Jak ktos ma 13.50pln – to polecam dorzucenie cegiełki i kupienie na GOGu wersji Complete Edition. Jak kogoś bardziej przekonuje finansowe argumenty – Complete Edition w tej chwili na GOGu kosztuje 13.49, a same DLC ktore sa w tej wersji zawarte nawet w promocji to 20pln+
  Co wiecej – cala kasa idzie na pomoc Ukrainie, bo nie tylko 11 bit studios zdecydowalo sie przekazać wszystkie dochody, ale GOG swoją marżę też.
  Panie Radku – super akcja. Trzeba każdą możliwą ścieżką pokazywać co myślimy o tej agresji.

  Odpowiedz
 10. Shii

  Support from France

  Odpowiedz
 11. Steve Parrish

  Good of you!

  Odpowiedz
 12. D

  fajnie, że usuwacie komentarze

  Odpowiedz
 13. Krzysiek

  Aż chyba kupię Wasze szkolenia, tylko nie mam kiedy ich oglądać!!

  Odpowiedz
 14. oO

  Dlaczego po prostu nie przekazac pieniedzy na odpowiednia zbiorke?

  Odpowiedz
 15. eXe

  nice stuff guys!

  Odpowiedz
 16. Jakub

  Przekonaliscie mnie. Chociaz kody juz zuzyte, to dokupilem swoja.

  Odpowiedz
 17. pcx

  Ograłem tę gierkę za friko na Epicu chyba była, ale… Panie Radosławie, szacunek wielki dla Pana! Także za to, że padła publicznie kwota. Pozdrawiam i na pohybel bandytom!

  Odpowiedz
 18. dziękujemy

  Jak osoba posiadająca rodzinę na Ukrainie dziękuję za szczytną akcję i niezwykłą szczodrość. Osobiście zachęcam do pomagania bezpośrednio armii, czy to przez datki rzeczowe takie jak strzykawki, opatrunki i leki czy też poprzez wpłatę na rachunek prowadzony przez ukraiński bank centralny. Razem z dziewczyną daliśmy tyle, na ile pozwalał nam budżet.

  Co do samej akcji to podziękowania oczywiście należą się również 11 bit studios. Niestety info pojawiło się na reddicie i innych zagranicznych stronach, więc wiele osób zapewne nawet nie zadało sobie trudu by przetłumaczyć informacje google translate.

  Odpowiedz
 19. Quynh

  11bit studio is my favorite indie studio. I love the games you guys made, keep up the good work.

  Odpowiedz
 20. Dylan Nobuo Little

  Great game and it’s wonderful that you’re donating so much to such a good cause!

  Odpowiedz
 21. mark

  Ten, kto szczerze chce pomoc nie szuka poklasu

  Odpowiedz
  • wk

   @mark

   Razem możemy więcej. Bo jedna osoba kupi od zgrzewki do palety wody albo od sześciopaka do kartona konserw. A gdy zbierze się wielu ludzi, to zrzucą się i na agregaty, i na sprzęt gaśniczy, i na noktowizory, i jeszcze opłacą transport tego wszystkiego na miejsce. A po to by zebrało się wielu ludzi, trzeba mówić co się robi i zapraszać innych do współpracy.

   Odpowiedz
 22. M.

  Dziękujemy

  Odpowiedz
 23. garrett

  Support from Turkey

  Odpowiedz
 24. zolwHC

  Dziękuje

  Odpowiedz
 25. jay

  Good luck

  Odpowiedz
 26. B.E.

  Właśnie przeczytałam, że Ergo Hestia oferuje bezpłatne OC na miesiąc dla uchodźców. Przekazujcie dalej, aby wszyscy wiedzieli o takiej możliwości … Świetnie, że firmy z różnych branż się przyłączają do pomocy!!

  Odpowiedz
 27. Mariusz

  Gra na stronie GOG jest w promocyjnej cenie 12zł a z dodatkami niecałe 14zł. Myślę, że można ją kupić zamiast pobierać darmowy kod, tym bardziej, że kasa z jej sprzedaży trafi na pomoc Ukrainie.

  Odpowiedz
  • Adr

   Gdzie to widzisz gra 60 zł A tylko dla po.14 A za darmo też już nie ma. Zrobili sb reklamę i gonią teraz

   Odpowiedz
 28. Wade

  !

  Odpowiedz

Odpowiedz