Polska: Odpalili całą fejkową instytucję finansową (podobną do Credit Agricole) żeby kraść pieniądze

16 października 2019, 14:05 | W biegu | 1 komentarz
Tagi: ,
: oglądaj sekurakowe live-streamy o bezpieczeństwie IT.

Logo lewej instytucji

Temat opisuje dziennik.pl – a sprawa jest szyta aż tak grubymi nićmi że możemy zastanawiać się, czy ktoś się na to nabrał. No więc nabrał się. Strona https://agricoletrade[.]com/ cały czas działa, prezentując nieco ironiczne w kontekście całej sprawy hasło: „Tylko zdrowy rozsądek ma przyszłość.”. Na stronach też można wyczuć pewną dawkę bełkotu:

Jesteśmy maksymalnie uczciwi wobec naszych handlowców. Nasz zysk, gdy handlujesz i zarabiasz, w tym celu stworzyliśmy najbardziej komfortowe warunki, abyś mógł zarabiać, handlować i czerpać z tego zyski i przyjemność.
Przejdźmy w każdym razie do akcji. Schemat działania był/jest prosty. Obietnica wysokiego zysku, podparcie się profesjonalną stroną WWW nawiązującą do znanej instytucji finansowej (zobaczcie na logo) i dalej… dalej potrzeba tylko trochę Twoich danych drogi kliencie:

Pani Marianna też zainteresowała się reklamą na Facebooku. Kliknęła, wypełniła potrzebne dokumenty.

 Skontaktował się ze mną pan z ukraińskim akcentem, pytając, czy słyszałam kiedyś o kryptowalucie bitcoin. Logo wydawało mi się podobne do tego, które ma jeden z banków. Pan Daniel poinformował mnie, że Agricole Trade jest powiązany z bankiem Credit Agricole. Zapytałam go o negatywne wpisy na forach internetowych. Odpowiedział, że tak działa nieuczciwa konkurencja. Pan Daniel również był „tak miły, że sam wypełnił wszystkie formalności”.

– Zapewnił, że sam będzie kończył transakcje w odpowiednim dla mnie momencie, dopóki sama się tego nie nauczę. 

Wygląda całkiem niepodejrzanie, prawda? ;-) A historie są jeszcze ciekawsze:

Potem odezwał się do mnie pan Dariusz, miał mnie wszystkiego nauczyć. Przesłał mi w e-mailu link do pobrania programu AnyDesk. Zainstalowałam. Kazał mi wejść w ten program i wpisać jakiś numer. W tym czasie przejął kontrolę nad moim komputerem. 

Z ciekawostek – na adresie IP na którym działa strona, dostępnych jest cała masa innych domen. Firma jak widać działa nie tylko w Polsce i posiada całkiem pokaźną (choć bardzo niedawno uruchomioną) infrastrukturę.

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

  1. Onen

    Aspen Holding to podobny twór

    Odpowiedz

Odpowiedz