Kompleksowe szkolenie: wprowadzenie do bezpieczeństwa IT od sekuraka z rabatem 50%. Jedyna taka okazja w tym roku. Nie przegap! :-)

Polecamy nowy numer LinuxMagazine

15 czerwca 2015, 13:01 | Aktualności | 0 komentarzy

LinuxMagazineCover_XXL.png_largeNiedawno naszą uwagę zwrócił dostępny od dłuższego czasu na polskim rynku LinuxMagazine (dokładnie numer z listopada 2014 roku, gdzie można było znaleźć co najmniej 3 rozbudowane artykuły związane z ITsec: o Snort, o mniej znanym systemie IDS – Suricata, czy m.in. o wykorzystaniu Sleuth-Kit w środowisku Android). Polecam też zerknąć na poprzedni numer dotyczący bezpieczeństwa sieci.

Z kolei w obecnym numerze mamy kilka rzeczy mogących interesować geeków: trochę o tsharku (to tekstowy wireshark), trochę o niskopoziomowym działaniu znanego polecenia ls, trochę o różnych rozwiązaniach chmurowych (również w kontekście bezpieczeństwa).

Sama załoga LinuxMagazine o nowym wydaniu pisze tak:

Wiodące artykuły czerwcowego wydania „Linux Magazine” poświęcone są kwestiom związanym z podejmowaniem decyzji dotyczących usług chmurowych: zawierają przegląd ofert z międzynarodowego rynku OpenStacka oraz testy pięciu rozwiązań OpenStacka i jedenastu programów chmurowych: ownCloud, Cozy, Novell Filr, Git-annex, Grau Data Store, Pydio, Seafile, SparkleShare, Tonido i FileCloud oraz BitTorrent Sync i Syncthing, a na DVD znajduje się Debian 8 Jessie.

Z mojej strony – jeśli tylko macie możliwość prenumeraty to warto (szczególnie jeśli chodzi o firmę, dla której nie będzie to jakiś wielki koszt- 150 PLN na usera na 12 miesięcy)

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

Odpowiedz