MEGA sekurak hacking party już 13. czerwca – zdobądź bilety tutaj.

Pięćdziesiąty numer magazynu „Programista” z tekstem od nas

02 września 2016, 13:24 | W biegu | 0 komentarzy
Tagi:
Magazyn programistów i liderów zespołów IT

Magazyn programistów i liderów zespołów IT

W tym numerze, z naszej strony Michał Bentkowski dzieli się tekstem o tym, jak w prosty i niedrogi sposób szybko zwiększyć bezpieczeństwo swojej aplikacji webowej.

Sami wydawcy z kolei piszą tak:

Jubileuszowe pięćdziesiąte wydanie „Programisty” jest wydaniem rozszerzonym, co oznacza, że w tym miesiącu znajdziecie w nim jeszcze więcej artykułów o niecodziennej tematyce. Nietypowa jest również okładka najnowszego wydania, bowiem istnieje możliwość zaprogramowania znajdującego się na niej robota za pomocą specjalnego API, które zawiera specjalnie przygotowana, HTMLowa wersja strony frontowej. Wszystko to związane jest z konkursem ogłoszonym przez autora okładki tego numeru – Sebastiana Rosika – który polega właśnie na wykorzystaniu interfejsu robota w jak najbardziej efektowny sposób. Autorzy 3 najlepszych skryptów zostaną nagrodzeni, a wszystkie szczegóły można znaleźć na czwartej stronie magazynu.
Na łamach miesięcznika pojawił się również kolejny artykuł znanego duetu specjalistów od zabezpieczeń. Gynvael Coldwind i Mateusz Jurczyk przygotowali bardzo obszerne wprowadzenie do fuzzingu, czyli metodyki szukania błędów poprzez wprowadzanie losowych mutacji w danych. Taki sposób znajdywania podatności istnieje od dawna, ale dzięki zwiększającej się dostępności mocy obliczeniowej jego znaczenie zaczyna rosnąć.
Kolejną ciekawą propozycją jest artykuł „Docker” Sławomira Zborowskiego, który wyjaśnia, w jaki sposób funkcjonują popularne lekkie technologie kontenerowe. Za przykład służy właśnie tytułowy Docker, który posiada otwartą implementację i spore grono użytkowników.Te i wiele innych artykułów można znaleźć w najnowszym wydaniu magazynu Programista. Zapraszamy do lektury! Szczegóły wydania: http://programistamag.pl/programista-07-2016-50/

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

Odpowiedz