Opracowali metodę otworzenia każdego pokoju w hotelu – bez zostawiania śladów w logach

25 kwietnia 2018, 19:56 | W biegu | komentarze 4
Tagi: ,
: oglądaj sekurakowe live-streamy o bezpieczeństwie IT.

Tysiące godzin badań + setki testowych kart z całego świata = opracowanie uniwersalnego klucza, który mógł otworzyć popularny system zamków elektronicznych Vision by VingCard. Tak przynajmniej relacjonuje firma F-Secure, dodając że podatnych było/jest „miliony pokoi hotelowych na całym świecie” (około 144 000 hoteli; sam wspomniany system zamków ma około 20 lat).

Spreparowanie uniwersalnego elektronicznego klucza wymaga posiadania jednej karty bazowej (może być już nieaktywna), a sam atak (tzn. wejście do pokoju) nie pozostawia śladów w logach systemu…

Producent systemu – Assa Abloy – przygotował odpowiednie aktualizacje systemu, dodając że atak jest trudny do przeprowadzenia. Rzeczywiście – wymagane tysiące godzin pracy specjalistów d/s bezpieczeństwa nie oznacza na pewno banalnej podatności. Można się więc zastanawiać jaka była motywacja teamu F-Secure?

Otóż okazało się, że… w 2003 roku ktoś ukradł pracownikowi F-Secure z pokoju hotelowego laptopa. W logach wejścia nie było śladów, nie można też było znaleźć śladów fizycznego włamania…

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Filip

  Moze oknem weszli… :D

  Odpowiedz
 2. Wujek Pawel

  „Otóż okazało się, że… w 2003 roku ktoś ukradł pracownikowi F-Secure z pokoju hotelowego laptopa. W logach wejścia nie było śladów, nie można też było znaleźć śladów fizycznego włamania…”

  To tylko pokazuje jak daleko znajduja sie Ci, ktrozy to zrobili w 2003.

  Odpowiedz
 3. wrr

  gosc sprzedal laptopa i przez tyle lat szukal furtki by udowodnic, ze to nie on po pijaku opchnal sprzet tylko go mu ukradli ;-)

  Odpowiedz
 4. m

  służby izraelskie już dawno to potrafiły

  Odpowiedz

Odpowiedz