Kompleksowe szkolenie: wprowadzenie do bezpieczeństwa IT od sekuraka z rabatem 50%. Jedyna taka okazja w tym roku. Nie przegap! :-)

Ominęli uwierzytelnienie biometryczne sztuczną ręką z wosku (ukryta kamera w suszarce do dłoni)

29 grudnia 2018, 11:49 | W biegu | komentarze 4

Omijanie biometryki bazującej na skanie palca – to było (nawet parę razy). Były też sztuczne głowy. Teraz czas na omijanie uwierzytelnienia bazującego na układzie naczyń krwionośnych.

Na warsztat zostały wzięte dwa systemy, mające wg badaczy 95% udziału na rynku. Jako konkretny przykład użycia wskazywane są m.in bankomaty w Polsce. Zresztą badacze planują pierwsze bojowe testy właśnie w naszym kraju (prawdopodobnie dlatego, że Polska to najbliższy Niemcom kraj gdzie zidentyfikowano potencjalnie podatne bankomaty; to właśnie z Niemiec pochodzą autorzy badania).

Wracając do meritum – najpierw wykonano zdjęcia aparatem – wg badań wystarczy odległość 5 metrów. Później obróbka i odlew:

To takie proste? Nie – badania trwały 9 miesięcy i wykonano 2500 zdjęć. Z drugiej strony, po opracowaniu techniki, przygotowanie sztucznej ręki trwa 15 minut, a do zbierania może zostać użyta kamera + Raspberry Pi ukryte w suszarce do dłoni.

–ms

 

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. root

  root

  Odpowiedz
 2. Tomasz21.

  Witam; chłopaki robią postępy. Czas zacząć się bać. W sumie zaczyna się robić ciekawie. Lepsze od seriali. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Stach

   Czas zrezygnować z używania biometrii raz na zawsze. Tych danych nie da się zmienić + siejemy nimi codziennie tysiące razy. Z punktu widzenia szeroko rozmianego bezpieczeństwa prawie każda biometria to technologia skazana z góry na porażkę, prowadzi do masowej inwigilacji.

   Odpowiedz
   • antybio

    Biometria to technologia bardzo niebezpieczna dla ciała i użytkownika.
    Przy odcisku złodziej obetnie palec lub skopiuje odcisk.
    Przy faceID obetnie głowę lub ewentualnie wydrukuje 2d lub 3d.

    Odpowiedz

Odpowiedz