[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć pierwsza: usługi systemowe. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

Odetnij dostęp hackerom – zabezpiecz drukarkę (i odbierz bezpłatny, pełny dostęp do rozwal.to – 21 dni)

08 czerwca 2019, 13:23 | W biegu | komentarzy 5

Zapraszamy Was na webinar przygotowany przez Canon oraz IDC. Agenda tutaj, rejestracja tutaj -> w tym miejscu możecie znaleźć kod dający 21 bezpłatnych dni pełnego dostępu do naszego serwisu rozwal.to. Kod można wykorzystać w dowolnym momencie – maksymalnie do 30 lipca 2019r.

Praca w chmurze oraz możliwość zdalnego dostępu do firmowych zasobów sprawiają, że na co dzień działamy szybciej i efektywniej. Technologie cyfrowe otworzyły nam drzwi do niemal nieograniczonych zbiorów informacji i danych, ale jednocześnie uchyliły furtkę dla nieproszonych gości – hakerów, którzy szukają najsłabszych punktów w firmowej infrastrukturze IT. Jednym z takich punktów w firmie mogą być tytułowe drukarki i dlatego już 11 czerwca (o godz. 11.00) na specjalnym Webinarze specjaliści Canon i IDC porozmawiają o potencjalnych zagrożeniach i koniecznych zabezpieczeniach firmowej infrastruktury druku.

Temat bezpieczeństwa drukarek i cyfrowego obiegu dokumentów staje się coraz bardziej palącym problemem działów IT. Dlatego IDC we współpracy z Canon przygotowało webinar, z którego będzie można dowiedzieć się m.in.:

 • Co może być dziś słabym elementem systemu bezpieczeństwa IT w biurze?
 • Jak chronić wrażliwe dane, korzystając ze standardowych funkcji dostępnych w urządzeniu?
 • Co składa się na bezpieczeństwo 360°?

Zdaniem IDC do 2021 roku duża liczba ataków hackerskich na firmy związana jedynie z urządzeniami drukującym będzie kosztować biznes ponad milion dolarów. A przecież to tylko jedna ze ścieżek, którymi cyberprzestępcy mogą dostać się do wewnętrznego systemu informatycznego firmy. Według danych PWC już w 2016 r. blisko co trzecia firma padła ofiarą cyberprzestępczości. To alarmujące dane, których skala bezpośrednio przekłada się na rosnące wydatki w obszarze bezpieczeństwa IT – wg najnowszego raportu CISO Benchmark Study 2019, aż 44 proc. ankietowanych zwiększyło wydatki na technologie dotyczące bezpieczeństwa, a 39 proc. prowadzi szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa wśród pracowników. Całe szczęście wobec ataków hackerskich nie jesteśmy bezbronni. Musimy jednak być niezwykle uważni, gdyż często sami zostawiamy otwarte drzwi dla przestępców, niejako zapraszając ich do rozgoszczenia się w naszych firmach.

Dowiedz się, jak odpowiednio chronić drukarki w swojej firmie. Dołącz do Webinaru Canon i IDC.

Agenda:
http://bit.ly/Bezpieczny-Druk-Agenda

Rejestracja:
http://bit.ly/Bezpieczny-Druk-Rejestracja

Niemal wszystkie urządzenia biurowe wyposażone w procesor i wpięte do sieci przechowują firmowe dane. Dlatego także nieprawidłowo skonfigurowana drukarka może narażać cenne informacje firmowe na trafienie w niepowołane ręce. Firewalle, programy antywirusowe i filtry spamu stanowią dziś powszechny standard, ale rzadko kiedy same w sobie są wystarczającym zabezpieczeniem. Skuteczna ochrona biura wymaga bowiem wprowadzenia odpowiednio przemyślanej polityki wdrożenia wielopoziomowych i zintegrowanych rozwiązań, a także stałego zaangażowania pracowników.

Dziś największe wyzwanie dla firmowych systemów bezpieczeństwa stanowi komunikacja bezprzewodowa. Wdrożenie odpowiednich standardów zabezpieczeń, takich jak autoryzowanie dostępu czy nadawanie indywidualnych poziomów dostępu do panelu urządzenia – gwarantuje bezpieczeństwo dokumentów.

Dlatego najnowsze urządzenia drukujące tworzone są z myślą o zapewnieniu jak najwyższego poziomu ochrony danych. Na przykład drukarki firmy Canon projektowane są w myśl zasady Security 360 stopni. Oznacza to, że poza bezpieczeństwem samego urządzenia, ważny jest sposób jego komunikacji z otoczeniem sieciowym. Wielopoziomowe szyfrowanie danych na drodze tej komunikacji musi być zawsze dostosowane do środowiska klienta i gwarantować bezpieczne przetwarzanie informacji na każdym etapie. To efekt m.in. wzrostu świadomości klientów i ich wymagań względem urządzeń MFP. Zdaniem specjalistów z Canon, dla blisko połowy firm bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem przy dokonywaniu wyboru marki urządzeń do swojej firmy. Wskazują na to także wyniki badań Canon Office Insights na grupie ponad 2500 pracowników zajmujących kierownicze stanowiska w europejskich organizacjach. Aż 80% z nich przyznało, że zamierza w najbliższym czasie usprawnić wewnętrzną politykę obiegu dokumentów właśnie pod kątem bezpieczeństwa.

Weź udział w webinarium na temat bezpieczeństwa firmowego środowiska druku i dowiedz się, jak zabezpieczyć urządzenia druku przed atakami. Podczas spotkania odpowiemy na pytania: jakie jest najsłabsze ogniwo w Twojej organizacji; jak zbudować wielowarstwowo bezpieczne środowisko i jak je skutecznie monitorować.

Udział w dyskusji wezmą eksperci Canon i IDC:

 • Piotr Makowski, Business Development Manager w Canon Polska;
 • Dariusz Szwed, MPS Business Development Manager w Canon Polska
 • Przemysław Kowalski, Program Manager, Devices & Document Solutions, IDC Polska.

Webinar odbędzie się we wtorek 11 czerwca 2019 r., o godzinie 11:00.

Rejestracja na wydarzenie: http://bit.ly/Bezpieczny-Druk-Rejestracja

Podczas wydarzenia będzie możliwość zadawania pytań ekspertom.

Artykuł jest wpisem sponsorowanym.

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Rozwalto

  Hej, jak mogę uzyskać ten kod wejsciowy do rozwal.to ?

  Odpowiedz
 2. wk

  Webinar mi się wyjątkowo podobał – krótko, konkretnie, na temat, o uniwersalnych zasadach, nie powiązanych z konkretnym sprzętem – ale nie bardzo wiem, gdzie właściwie miał być ten kod do rozwal.to. Co przegapiłem?

  Odpowiedz
 3. web

  Webinar został może nagrany i udostępniony?
  Niestety przegapiłem ten event a bardzo ciekawi mnie ta tematyka :(

  Odpowiedz
  • tymik

   też przegapiłem, chętnie obejrzę nagranie lub dowiem się o kolejnym terminie, jeśli jest takowy planowany

   Odpowiedz

Odpowiedz