RODO okiem hackera! Praktyczne szkolenie od sekuraka z ochrony danych osobowych. Zapisz się tutaj.

Obejście blokady w Samsung Galaxy Note II

05 marca 2013, 20:10 | Aktualności | komentarze 3

Niedawno informowaliśmy o nowym sposobie obejścia blokady ekranu w iPhone iOS 6.1, tymczasem podobna podatność została właśnie znaleziona w smartfonie Samsung Galaxy Note II.

Obejście blokady (funkcji pattern lock, pinu lub hasła) Samsunga Galaxy Note II (N7100, Android 4.1.2) zaprezentował właśnie Terence Eden. Przedstawiony sposób wymaga pewnej wprawy, pozwala jednak na (krótkotrwałe) uruchomienie poszczególnych aplikacji i podejrzenie zgromadzonych w nich danych oraz na wykonywanie połączeń.

Zaprezentowana metoda nie była testowana na innych modelach urządzeń, ale całkiem możliwe, że dotyczy nie tylko Note II. Niestety, przed takim sposobem częściowego odblokowania funkcjonalności telefonu nie można się w żaden sposób zabezpieczyć. Pozostaje nam więc fizyczne zabezpieczenie urządzenia przed niepowołanym dostępem.

Co ciekawe, Samsung został o powyższym problemie poinformowany już pięć dni temu, jednak w żaden sposób nie podjął tematu. Czyżby południowokoreański potentat nie był zainteresowany bezpieczeństwem swych klientów oraz poprawianiem własnych niedociągnięć?

Na koniec, dla wszystkich miłośników nowoczesnych gadżetów, mamy małą niespodziankę – oto najnowszy model Google Glass ;).
Najnowszy model Google Glass

Najnowszy model Google Glass ;)

 – Wojciech Smol, (wojciech.smol<at>sekurak.pl)

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Marek

  Samsung nie jest zainteresowany poprawianiem jakości oprogramowania w swoim sprzęcie. Ostatnio miałem w rękach Galaxy Tab 2 z tak fatalnie (powolnie) działającym Androidem, że tablety za połowę jego ceny biją go na głowę. Nie w grafice 3D oczywiście, ale w aplikacjach 2D. Na forach huczy, ludzie modują i dostają tą upragnioną wydajność. Tracą przy tym gwarancję (tylko co sprytniejsi są w stanie przywrócić oryginalny soft i licznik updateów do poprzedniego stanu) ale i tak ich zdaniem warto. Tylko… czy tego spodziewamy się po markowym sprzęcie topowego producenta?

  Odpowiedz
 2. Łukasz

  Na Galaxy S2 także działa to obejście blokady.

  Odpowiedz
 3. Maciej

  Xperia ARC, 4.0.4 – raz udało się skorzystać z ikony wybierania bezpośredniego. Dużo szybciej znika ekran ale podatność jest co prawdopodobnie oznacza, że dotyczy to ogólnie androida.

  Odpowiedz

Odpowiedz