Kompleksowe szkolenie: wprowadzenie do bezpieczeństwa IT od sekuraka z rabatem 50%. Jedyna taka okazja w tym roku. Nie przegap! :-)

Nowy numer magazynu Programista + nasz tekst o HPKP

18 czerwca 2015, 17:11 | W biegu | 0 komentarzy

progO „Programiściewspominałem niedawno.

Obecnie wchodzi do „Empików” nowy numer, w którym można znaleźć artykuł znanego Wam sekurakowca – Michała Bentkowskiego. Michał rozpisał się tym razem o mechanizmie HPKP (Public Key Pinning Extension for HTTP) i jak zwykle mamy tu masę konkretów :)

Temat kącika security zresztą chcemy kontynuować i w kolejnym numerze Programisty też na pewno coś przygotujemy.

Z tematów ITsec, w Magazynie mamy stały kącik CTF redagowany przez Dragon Sector. Tym razem jest to spojrzenie na CTF, organizowany na tegorocznej konferencji Confidence (mieliśmy tam też prezentację :) – a dokładnie na zadanie PHP Core.

Wracając do głównej treści magazynu – numer jest poświęcony w dużej mierze programowaniu w Go, ale nie brakuje też innych „programistycznych” tematów (jak choćby programowanie Apple Watch, czy sterowanie Arduino z wykorzystaniem Pythona). Jakby ktoś potrzebował wyzwań, są też bardziej hardkorowe rzeczy jak np. kilkustronicowy artykuł o budowaniu modułów dynamicznych w kernelu NetBSD :)

Całość magazynu ma niemal 100 stron, a jeśli komuś nie chce się chodzić do Empiku – może też wykupić prenumeratę elektroniczną.

–ms

 

 

 

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

Odpowiedz