RODO okiem hackera! Praktyczne szkolenie od sekuraka z ochrony danych osobowych. Zapisz się tutaj.

Najnowsze iPhony wysyłają lokalizację telefonu do Apple. Mimo wyłączenia wszystkich, pojedycznych funkcji geolokalizacyjnych w telefonie

06 grudnia 2019, 11:41 | W biegu | komentarze 3

Przecież to oczywiste / łoo, przecież Apple miał oferować 100% prywatności – wśród naszych czytelników można zapewne znaleźć fanów i jednego i drugiego podejścia do rzeczywistości ;) W każdym razie okazało się że Apple średnio respektuje ustawienia geolokalizacji na najnowszych iPhoneach 11 i w pewnych sytuacjach i tak wysyła „do chmury” informację o geolokalizacji użytkownika.

Warto też podkreślić jedną rzecz: lokalizacja jest wysyłana w momencie kiedy włączymy usługi lokalizacji, a wyłączymy wszystkie podkategorie. Wygląda na to że Apple zapomniał dodać odpowiedniej opcji wyłączenia lokalizowania dla technologii ultra wideband jednocześnie odpowiadając:

We do not see any actual security implications

Stosowna opcja wyłączająca wysyłanie informacji związanych z użyciem UWB ma znaleźć się w jednej z „kolejnych aktualizacji” systemu. Na razie pozostaje całkowite wyłączenie 'location services’ – co może nie być zbyt przyjazne (nie pokorzystamy sensownie choćby z Google Mapsów)

–ms

 

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. CodeBoy
  Odpowiedz
  • ten news to trochę takie bleblanie ;) u nas właśnie wbrew wszystkim dodajemy że *można* to wyłączyć (w sensie całkowicie usługi lokalizacji) i co więcej pokazujemy gdzie.

   Odpowiedz
   • CodeBoy

    No dobra, niech Wam będzie :)

    Odpowiedz

Odpowiedz