Zostań certyfikowanym specjalistą Microsoft i zdobądź darmowy voucher na egzamin.

Możliwość przejęcia sklepów na znanej platformie e-commerce – Shopify. Nagroda: ~85 000 PLN

03 września 2020, 12:26 | W biegu | komentarze 4
Tagi:

Wysokości nagród w ramach programów bug bounty bywają naprawdę różne. Ostatnio pisaliśmy o krytycznej podatności w Slacku, za którą wypłacono zaledwie $1750, co nieco wzburzyło środowisko researcherów. Tym razem mamy pozytywny przykład solidnego bounty ($22500). Opis podatności w Shopify może być momentami lekko niejasny (choć dostępny jest również film :)

W pewnym skrócie, całość sprowadza się do następujących punktów:

 • Stworzenie swojego sklepu (z własnym emailem – jako loginem)
 • Przeedytowanie w module POS (Point Of Sale) maila i tutaj wskazania adresu e-mail ofiary (tj. loginu sklepu, który chcemy przejąć). Co ciekawe w tym momencie shopify nie wymagał potwierdzenia, że posiadam tego maila. Efekt jest taki, że mamy niejako dwa e-maile przypisane do konta (główny, oraz właśnie w module POS)
 • Skonfigurowanie tzw. Shopify ID, czyli jednego e-maila i hasła umożliwiającego logowanie się do sklepów (czy ogólnie zasobów), którymi zarządzam.
 • W tym momencie Shopify widział, że mam przypisane do konta dwa różne emaile (loginy), więc sprawdzał jakimi sklepami te loginy są w stanie zarządzać, a następnie przyznawał do nich uprawnienia. Efekt osiągnięty, atakujący ma dostęp do zarządzania cudzym sklepem.

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Edward Pompeo

  *Badaczy

  Odpowiedz
 2. Leo Niepompeo

  Dalej: bounty – nagroda chociażby. Ech :(

  Odpowiedz
  • Odnośnie bug bounty: najlepiej – bagowa nagroda ;) Albo jeszcze lepiej >>dziurawa<< nagroda ;-)

   Odpowiedz
 3. Nism0

  * nagroda robaka

  Odpowiedz

Odpowiedz