RODO okiem hackera! Praktyczne szkolenie od sekuraka z ochrony danych osobowych. Zapisz się tutaj.

Mozilla oferuje ~jednorazowe numery telefoniczne, które możesz wykorzystać do ochrony przed telefonicznym spamem [USA]

14 października 2022, 09:16 | W biegu | komentarze 4

Istnieją już od dawna usługi pozwalająceprzykryć” Twój prawdziwy e-mail. Mozilla idzie o krok dalej i umożliwia przydzielenie ~losowego numeru telefonicznego, tak aby przekierowywał rozmowy / SMSy na Twój prawdziwy numer.

Idea jest prosta – ktoś Cię zaczyna spamować, to przełączasz się na nowy numer. Tymczasowy numer wyciekł? Też nie ma problemu.

Na razie usługa jest dostępna tylko w USA / Kanadzie. Jest też płatna – $4 miesięcznie przy rocznej płatności:

Co ciekawe, podobną usługę ma w Polsce Orange – nazywa to się Extra numer i kosztuje 3zł za pierwszą aktywację i 3zł per każdy kolejny miesiąc. Nie mamy tylko rozpoznane, czy w razie problemów można szybko ten numer zmienić na inny. Jeszcze lepsza wydaje się być usługa od Play (tutaj możemy przydzielić aż do 10 ~losowych numerów telefonu, które będą przekierowywały do nas). [Aktualizacja. Play już nie ma w ofercie tej usługi].

~Michał Sajdak

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. MRC

  Czy z wspomnianego ekstranumeru Orange można korzystać jak z statycznego dodatkowego numeru, którego możemy używać do autoryzacji w aplikacjach?

  Odpowiedz
  • skłacz

   A czemu by nie? Numer jak każdy inny. Tyle, że przychodzące SMS-y/połączenia mają znaczek hasza doklejony po numerze nadawcy/dzwoniącego.

   Odpowiedz
 2. Andrzej
  Odpowiedz
 3. Szymon

  Orange Extra Numer działa już od dawna, często korzystam, żadnych problemów.

  Odpowiedz

Odpowiedz