Kompleksowe szkolenie: wprowadzenie do bezpieczeństwa IT od sekuraka z rabatem 50%. Jedyna taka okazja w tym roku. Nie przegap! :-)

Microsoftowy patch na Spectre/Meltdown – część systemów z AMD przestaje w ogóle działać…

09 stycznia 2018, 17:17 | W biegu | komentarze 3

Jak wiedzą nasi czytelnicy, Meltdown dotyka przede wszystkim Intela/ARM, Spectre również AMD. Wydaje się, że cały czas łatanie wygląda na nieco paniczne i niedopracowane: najpierw mieliśmy niebieskie ekrany śmierci z „niekompatybilnymi” antywirusami, teraz sam Microsoft przyznaje, że coś jest nie tak z aktualizacją i procesorami AMD:

Microsoft has reports of some customers with AMD devices getting into an unbootable state after installing this KB. To prevent this issue, Microsoft will temporarily pause Windows OS updates to devices with impacted AMD processors at this time. (…) Microsoft is working with AMD to resolve this issue and resume Windows OS security updates to the affected AMD devices via Windows Update and WSUS as soon as possible. 

Tymczasowe rozwiązanie problemu to jak widać wyżej… niełatanie systemu. Tutaj możecie z kolei zobaczyć nieco mniej marketingową wersję problemu, pod którym widać burzliwą dyskusję:

I have older AMD Athlon 64 X2 6000+, Asus MB, after installation of KB4056892 the system doesn’t boot, it only shows the Windows logo without animation and nothing more. After several failed boots it do roll-back then it shows error 0x800f0845 (…) I understand that making the machine unbootable is the best protection from remote exploitation, but I would rather have the OS working.

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. torero

  U mnie od wczoraj drukarki sieciowe po jakichś 8-10 zadaniach umierały na komputerze, na którym zaaplikowałem patch, zestawienie zadań pokazywało jedno blokujące kolejkę na amen. W tym samym czasie zadanie puszczone na te drukarki z kompa, w którym nie robiłem aktualizacji, przechodziło w porządku. Po usunięciu patcha problem znikł.

  Odpowiedz
 2. Krzysztof

  Miałem tak kilka dni temu na AMD X2 4000+ na socket 939. Dobrze, że automatyczne aktualizacje domyślnie tworzą punkt przywracania…

  Odpowiedz
 3. Piotr

  Cóż, przedwczoraj zaktualizowałem win7 na starszym laptopie z Celeronem 1005M. Wynik: zużycie procesora wzrosło z 21% do 73% a otwarcie nawet pustej zakładki w firefoxie quantum podbijało zużycie do 98%…. super. Dodatkowo wejście na youtube zaowocowało komunikatem SEC_ERROR_UNKNOWN_ISSUER w firefoxie. Z komunikatem sobie poradziłem ale zużycie pozostało niestety

  Odpowiedz

Odpowiedz