[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć pierwsza: usługi systemowe. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

Michał Bentkowski znowu niszczy jedną z topowych bibliotek chroniących m.in. przed podatnościami XSS – zobacz stream na żywo

18 grudnia 2020, 23:11 | W biegu | komentarzy 12
Tagi: ,

Restartujemy nasze ~regularne, bezpłatne live streamy na sekurak.tv.

Tym razem Michał Bentkowski zaprezentuje na żywo temat: A word about DOMPurify bypasses a.k.a why DOM parsing is crazy. To efekt jego pastwienia się nad projektem DOMPurify, gdzie ostatnio zgłosił kilka sposobów na ominięcie oferowanych przez projekt zabezpieczeń. W pewnym momencie twórcy nawet nie nadążali z łataniem kolejnych wariantów.

W każdym razie zapraszamy 22.12.2020 na godzinę 14:00 (będzie też nagranie). Temat będzie prezentowany w języku angielskim.

Wracając do początku – od nowego roku powinno pojawić się u nas na kanale więcej live streamów, które planujemy w języku angielskim (poćwiczymy język :) liczymy na jeszcze szerszą publikę).

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Janek

  A to Michał!

  Odpowiedz
 2. Michał

  Michał B. to dla mnie człowiek zagadka. Nie dość, ze sympatyczny, gada z ludźmi i w ogóle to z drugiej strony mega umysł w sprawach bezpieczeństwa. Zawsze mi się wydawało ze geeki powinny być gburowate i zapuszczone ;)

  Odpowiedz
  • Dariusz

   Jak na bezpiecznika przystało, dobrze się kamufluje

   Odpowiedz
 3. Tomasz21

  Witam; Rozumiem, że język angielski jest językiem wymuszonym przez korporację. Jako język obsługi komputera, ale język ludzi używających te komputery? To już jest inna bajka, To jest świętość tego narodu. Wszakże już dawno temu ktoś powiedział; „Polacy nie gęsi, wszakże swój język mają.”
  Już wtedy znali wartość swojej mowy, a dzisiaj za wszelką cenę staramy się przypodobać korporacjom. Ja wykładu po angielsku nie będę słuchał; chociaż go rozumiem, ( ten język ). Trzeba się nauczyć szanować samego siebie i swoje miejsce zamieszkania. A tak całkiem już przy okazji, czy w tamtych krajach niema wykładowców, którzy by wyjaśnili zasady poruszane w wykładzie???
  Czy zawsze musimy być na kolanach?
  Pozdrowienia dla autora i redakcji, z okazji zbliżających się świąt. Które będą bardzo wesołe i szczęśliwe w tym Roku. Skorzystajmy z tej okazji, być może ostatniej w naszym życiu. Następnych świąt już może nie być.
  Pozdrawiam wszystkich pozostałych.

  Odpowiedz
  • hugy

   Rozumiem patryjotyzm, ale od kiedy to znajomość języka obcego jest oznaką jego braku?!? Na kolanach? O co chodzi? Korporacje coś wymuszają? Szacunek dla swojego miejsca zamieszkania ma się przejawiać w jęzku prezentacji internetowej? Można się chwalić w języku ojczystym tylko kto zrozumie, że mamy czym się pochwalić 🧐?!? Zwłaszcza, że: cyt. :”niema” w tym temacie lepszego specjalisty w tamtych krajach. Dlaczego ma nie być następnych świąt? No i kto się załapie do „wszystkich pozostałych”? 🤔

   Odpowiedz
   • tomp2p

    Tomasz21 działa w darknecie i jest w posiadaniu tajnych informacji od UFO, reptilian itp. Idą zmiany, reset. Róbcie kopie danych, internetu.
    Używajcie języków jakich chcecie. W darknecie podstawą jest język angielski. W informatyce, hackingu podobnie. Kto chce tworzyć w swoim mało popularnym ojczystym języku to ma małe szanse. Lepiej jakby dodawał tłumaczenie.

    Odpowiedz
  • asdsad

   @Tomasz21
   Przypowieść na poniedziałek:
   Polski producent dekoderów TV SAT, zastanawiał się czy sprzedawać do Niemiec, skoro tam też robią dekodery. Zdecydował. Teraz cieszy się, że zrezygnował z ogromnego rynku… przynajmniej nie musi instrukcji po niemiecku robić. Koniec tych upokorzeń! W końcu szanuje siebie i innych. Ostatnio nawet zmienił napis na pilocie – będzie „WŁĄCZ” zamiast „ON”.

   PS Niepotrzebnie uczyłeś się angielskiego.
   PPS Ćwicz polski.

   Michałowi gratuluję sukcesów i rosnącej rozpoznawalności, również za granicą! :)

   Odpowiedz
   • chesteroni

    Prawdziwy* szacun dla producenta za wyczucie koniunktury. Rynek i tak spadł bo klienci ograniczają konsumpcję, a dzięki takiej postawie może liczyć na dofinansowanie albo sprzedaż spółki jakiemuś narodowemu ™ gigantowi paliwowemu i posadę posła w następnej kadencji. Jakby dobrze policzyć to być może więcej na tym zarobił niż na dekoderach by mógł nawet bez covida :D
    * tak, wiem, że to żart. Ale wystarczy poczytać co się dzieje w gospodarce/polityce by móc w to uwierzyć :|

    Odpowiedz
  • Spaceghost

   Hej „everybody”, Tomasz mówi że nie będzie oglądał wykładu bo po angielsku. No to chyba koniec, trzeba odwołać całe wydarzenie. Dobrze że nas poinformował bo już miałem oglądać.

   Odpowiedz
 4. leo

  dla kogo to ma być ?

  Odpowiedz
 5. Adrian

  E tam „niszczy”, proponuję „ostro masakruje” ;)

  Odpowiedz
 6. Zssss

  Toż to jakiś marny Trol; szkoda żywego czasu Hugy.

  Odpowiedz

Odpowiedz