RODO okiem hackera! Praktyczne szkolenie od sekuraka z ochrony danych osobowych. Zapisz się tutaj.

Miała być inwestycja w kryptowaluty. Był AnyDesk + wyprowadzili z konta mieszkańca Konina kwotę 1,6 mln zł! [film]

18 października 2021, 11:06 | W biegu | 1 komentarz

Wersja hardkorowa tej historii: „chce pan zarobić dużo pieniędzy na „inwestycjach w kryptowaluty”? To instaluj pan AnyDesk + dawaj dostęp do swojego konta bankowego”. Oczywiście nikt aż na taką brutalność nie da się nabrać. Jest zatem nieco subtelniej:

Pokrzywdzony przeglądając jeden z popularnych portali społecznościowych zaciekawił się reklamą zachęcającą do zainwestowania pieniędzy w rynek kryptowalut. W ogłoszeniu była informacja, żeby zainteresowane osoby poprzez aplikację Messenger wyraziły swój akces przystąpienia do inwestycji. Po kilku dniach do pokrzywdzonego zadzwonił mężczyzna, który opisał sposób i możliwości oraz gwarancję szybkiego zysku poprzez zainwestowanie własnych środków na platformie inwestycyjnej firmy, którą reprezentuje. Poprosił również o podanie swoich danych osobowych oraz o zainstalowanie na komputerze aplikacji AnyDesk, która ma ułatwić komunikację oraz wykonywanie przelewów.

Mniej subtelna była kwota, którą poszkodowany stracił – 1,6mln złotych!

Chcecie bardziej konkretnie zobaczyć jak może wyglądać taki scenariusz? Niedawno udostępnialiśmy Wam całe nagranie z operacji wkręcania wkręcających na AnyDesk:

dzięki życzliwości naszego czytelnika i zarazem szkoleniowca, Grzegorza Tworka, możemy przedstawić Wam nietypowy wariant popularnego oszustwa „na AnyDesk”. W omawianym przez nas przypadku przestępca dzwoni do ofiary, informując ją o możliwości wypłaty kryptowalut z niezweryfikowanej strony internetowej – trade.eliteblockchaingroup[.]com. Niestety, Grzegorz napotkał pewien problem z wypłatą swoich środków i zgodził się skorzystać z pomocy z dużym zapałem oferowanej…:

Uwaga: Jeśli chciałbyś poznać więcej tego typu ataków / nauczyć się przed nimi chronić – zapraszamy na nasze szkolenie cyberawareness dla osób nietechnicznych.

~ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

  1. Martin

    Może ktoś wyjaśnić kiedy następuje oszustwo i utrata środków na tym filmiku z AnyDesk?

    Odpowiedz

Odpowiedz