[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć pierwsza: usługi systemowe. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

Książka Gynvaela Coldwinda – „Zrozumieć programowanie” – już dostępna w przedsprzedaży

02 października 2015, 12:26 | Aktualności | komentarzy 12
Książka

Książka

Osoby, które interesują się bezpieczeństwem na pewno znają Gynvaela Coldwinda, będącego choćby liderem naszej polskiej globalnie cenionej drużyny CTF – DragonSector. Przy okazji polecam zerknąć wideo z jego prezentacji o hackowaniu antywirusów – naprawdę otwiera oczy na wiele spraw.

Od początku października dostępna jest w przedsprzedaży książka Gynvaela pod tytułem: „Zrozumieć Programowanie”. Sekurak swoją drogą jest patronem medialnym ten pozycji (pogadałem z Gynvaelem i będziemy też mieć kilka książek – i to z podpisem autora – które rozlosujemy jakoś wśród Was w formie nagród).

O czym w ogóle jest książka? Mateusz j00ru Jurczyk we wstępie pisze tak:

Książka, którą trzymasz w ręku, jest wynikiem pasji, dociekliwości i wyjątkowego zacięcia dydaktycznego autora, które dotychczas ujawniało się w rozmaitych formach – od
licznych, długich na kilka stron ekranowych postów na forach powiązanych z programowaniem i bezpieczeństwem, poprzez inicjatywę IRCowych wykładów (wyklady.net), posty na prywatnym blogu, wystąpienia na konferencjach i spotkaniach branżowych, aż potechniczne podcasty publikowane w serwisie YouTube. (…)

O prawdziwej wyjątkowości książki świadczy jednak przede wszystkim fakt, że podchodzi do tematyki inaczej niż podobne opracowania tego typu. Nie znajdziemy tutaj opisu składni lub wstępu do żadnego języka programowania, metodyk tworzenia oprogramowania czy wzorców architektonicznych – tematy te zostały już gruntownie opisane w innych publikacjach, a ich znalezienie nie stanowi
problemu.

W zamian autor, opierając się na swoim ponad 20-letnim doświadczeniu, skupił się na równie istotnych kwestiach, które bywają z reguły pomijane w innych źródłach, co skutkowało tym, że początkujący programiści byli zmuszeni dochodzić do nich
sami na podstawie prób i błędów, tracąc przy tym energię i nabierając niekoniecznie prawidłowych nawyków lub przekonań.

–Michał Sajdak

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. eRajwa

  No dobra, ale tak bez ebooka?

  Odpowiedz
 2. AOB

  no właśnie… co, ja mam kartki przewracać? A co jak markerem zaznaczę jakiś tekst, a potem będę chciał go odznaczyć?

  Odpowiedz
 3. @eRajwa, AOB
  Zgoda – niestety nie jest to zależne ode mnie :(
  Ebook oczywiście będzie (Mobi+EPUB), ale dopiero na początku grudnia (i będzie kosztować 80% normalnej ceny, czyli ~55 PLN). Przedsprzedaż dotyczy tylko wersji papierowej.
  Zachęcam do wysłania mejla do wydawnictwa, żeby im dać znać, że fajnie by było, gdyby ebooki jednak szybciej się pojawiały (ja już o tym z wydawcą rozmawiałem – sadly no luck).

  Odpowiedz
  • Pitasato

   @Gynvael Coldwind, może chodzi o to aby książka nie była wcześniej zleakowana niż wyjdzie wersja papierowa :-)

   Odpowiedz
 4. lolek

  Ocena 1.72 (541 ocen) i to jeszcze przed przeczytaniem… Wow… Uwielbiam społeczeństwo hejtu.

  Ja na 100% zamawiam.

  Odpowiedz
 5. lolek

  10 godzin później: 4.52 (3764 ocen). Kolejne „WOW”. Nie rozumiem dlaczego wydawnictwo pozwala oceniać niedostępne książki :-|.

  ps. @Gynvael Coldwind, masz niedomknięty nawias w komentarzu :-P

  Odpowiedz
 6. @lolek
  Widać dwie strony się bawią botami (czy też wgetem w pętli, kto wie) – nic tylko wyciągnąć popcorn i oglądać przedstawienie :)

  Natomiast zgadzam się z Tobą – też nie rozumiem po co włączyć system oceniania książki, która do rąk czytelników trafi pod koniec miesiąca ^_-

  Co do niedomkniętego nawiasu – ehm, jedyny jaki widzę, to „:(„, ale nie jestem pewien, czy bym ten digraf interpretował jako dwukropek i nawias ;)

  Odpowiedz
 7. inżynier

  Przeczytałbym jakby była za darmo. Za 55 zł to ja kupię jedzenie na 1.5 tygodnia :\

  #bieda

  Odpowiedz
  • Mateusz

   Na z3s napisałeś to samo. Jeśli pracujesz w IT i nie stać Cię na książkę za 55 zł to jak najszybciej zmień pracę, bo zwykły praktykant prawdopodobnie zarabia więcej niż ty.

   Odpowiedz
  • Jan

   za darmo to nawet w morde cięzko dostać :)

   Odpowiedz
 8. Pasta do zębów

  …co prawda, „dobry zwyczaj: nie pożyczaj”… ale… [może, może] ;)

  Odpowiedz
 9. anonek

  Właśnie przyjechała, jeszcze ciepła :3

  Odpowiedz

Odpowiedz