Konkurs sekuraka na najlepszy tekst o bezpieczeństwie – do wygrania w sumie 20 000 PLN w gotówce [aktualizacja]

08 marca 2021, 15:18 | W biegu | komentarzy 14
: oglądaj sekurakowe live-streamy o bezpieczeństwie IT.

W październiku 2020 roku ogłosiliśmy taki konkurs:

mamy dla Was pulę aż 20 000 PLN (minus 10% podatek), które można wygrać, przesyłając nam niepublikowane wcześniej opracowanie / tekst na niemal dowolny temat związany z bezpieczeństwem IT.

Nagrody

 • Pierwsza nagroda to 5000 PLN 
 • Pięć kolejnych nagród po 2000 PLN 
 • Kolejnych pięć nagród po 1000 PLN 

Kolejne 3 osoby mogą wziąć bezpłatny udział w jednym ze zdalnych szkoleń z bezpieczeństwa IT organizowanych przez Securitum (bez możliwości wymiany na gotówkę):

Na konkurs otrzymaliśmy trochę zgłoszeń – cztery (lub ze sporym naciąganiem pięć) tekstów nadaje się do oceny, jednak potrzebujemy ich minimum 7 (tak jak ogłaszaliśmy tutaj). A nagród pieniężnych mamy aż 11 :-)

Swoją drogą raz pojawiło się nawet zgłoszenie w postaci kilku zdań w mailu (to była cała „merytoryczna” treść pracy zgłoszonej na konkurs). :-(

Co dalej? Dalej – przedłużamy konkurs do końca maja 2021r. licząc na solidnie merytoryczne zgłoszenia.

Jeśli pierwszy raz słyszysz o konkursie zobacz na oryginalne ogłoszenie i czekamy cały czas na Twoją pracę!

Pamiętajcie również żeby zgłaszać prace we właściwej formie (Google Docs – w formie natywnej) – a nie np. PDF umieszczony na Google Drive.

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. DarknessNight

  1. w takim razie powinniście uaktualnić regulamin konkursu, bo teraz nadal jest to 15.01.2021. Warto by było chociaż wspomnieć pod regulaminem.
  2. Może jakieś ogólne przykłady, dlaczego teksty nie nadają się do oceny. Czego w nich brakuje. Czy może brak korekty dyskwalifikuje dany tekst?
  3. Czy przesłany tekst będzie mógł zostać udostępniony również w wersji anglojęzycznej?

  Odpowiedz
  • 2. Głównie merytoryka. Brak korekty nie dyskwalifikuje tekstu (chyba ze jest „totalnie po bandzie” – a takich nie było AFAIR)
   3. Prosimy po polsku, ale jak będzie ciekawy tekst to możemy go umieścić w wersji EN na research.securitum.com (jeśli będzie tam pasował – treść)

   Odpowiedz
 2. P@w3L

  Może uwzględnicie możliwość zamieszczenia tekstu w tematyce ochrony danych osobowych? Rozumiem, że skoro ma być opublikowany to ograniczamy się do objętości artykułu?

  Odpowiedz
  • Jak będzie to coś ciekawego, nieszablonowego – to jak najbardziej OK. Z tym ograniczeniem to nie rozumiem (my nie ograniczamy długości tekstu)

   Odpowiedz
 3. Pawel

  Wszystko fajnie, ale! gdyby wysłany artykuł do Was, (gdy nie wygra) mógł zostać opublikowany w własnym zakresie, to inaczej do tego można podejść :)

  Odpowiedz
  • Wiesz, magazyny branżowe w PL płacą czasem 100-300 PLN za tekst :) U nas jak się trochę postarasz to masz 1000 pln (w ramach konkursu)

   Odpowiedz
   • Pawel

    A jak się nie spodoba, to stracę prawo do opublikowania za free :P o to chodzi :)

    Odpowiedz
 4. Roland

  No i co mamy to ? Czy wciąż czegoś brakuje a może nawet nigdy nie będzie ? Jakaś aktualizacja i werdykty ?

  Odpowiedz
 5. Marta

  I jak tam wygląda sprawa z konkursem? Znów przedłużacie termin czy co?

  Odpowiedz
 6. Machiavelli

  Sekuraku, czy mógłbyś być jakkolwiek responsywny? Czy można się tu czegoś dowiedzieć szybciej niż miesiąc po fakcie? Nie wiem czy ktoś był pijany jak wpadł na pomysł tego konkursy i teraz żałuje, ale powiedzieliście A to powiedzcie B.

  Odpowiedz
 7. SkonczcieLudziOszukiwac

  Doczekamy się jeszcze w tym życiu jakieś informacji ?

  Odpowiedz
  • tak :) wyniki będą do około 3 tygodni (licząc od dzisiaj)

   Odpowiedz
 8. Wkurzony

  Sekuraku, jesteście niepoważni. Ogłaszacie konkurs, robicie przedłużenie, mija 10 miesięcy i cisza.

  Ludzie, eksperci i hobbiści poświęcili dużo czasu na opracowanie dobrych jakościowo tekstów i jest cisza z waszej strony.

  Jeżeli chcieliście zrobić sobie 'portfolio' artykułów albo sprawdzić sobie za darmo co się dzieje na rynku w tematyce 'security' to jest mega słabe zagranie. Dużo straciliście w moich i nie tylko moich oczach po tym 'konkursie'.

  Odpowiedz
  • Będzie rozwiązanie niedługo & publikacja, ale rzeczywiście mamy delay z ogłoszeniem wyników. To rzeczywiście tylko nasza wina, ale niebawem (parę tygodni) postaramy się poprawić.

   Główny problem wynika z niebanalnych problemów zdrowotnych w części naszej ekipy :(

   Odpowiedz

Odpowiedz