Kompleksowe szkolenie: wprowadzenie do bezpieczeństwa IT od sekuraka z rabatem 50%. Jedyna taka okazja w tym roku. Nie przegap! :-)

Koniec z dziurawymi (i jakimikolwiek) appletami Javy – Oracle kończy wsparcie

28 stycznia 2016, 18:07 | W biegu | komentarzy 5

Jak już wiemy od wielu lat, Java + przeglądarka, to nie wygląda bezpiecznie… zresztą nie lepiej jest choćby z Flashem, w którym podatności chętnie wykorzystuje rozmaity malware.

Tymczasem Oracle oficjalnie ogłosił, że w JRE / JDK 9 (początek 2017) kończy wsparcie dla appletów (które bazują na odpowiednim przeglądarkowym pluginie) i rekomenduje rozważenie innej technologii – Java Web Start.

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Administratorzy serwerów już się „cieszą” na myśl, że połczenie z iLO będzie wymagało odpalenia VMki ze starym systemem.

  Odpowiedz
  • Tak samo admini systemów transakcyjnych w bankach…

   Odpowiedz
 2. aakkkkddkk

  Firefox portable plus java portable i po kłopocie.

  Odpowiedz
 3. mmichal

  @rozie: nic się nie zmieni, to będzie ta sama wirtualka co dzisiaj, z javą 1.6.12 czy równie starą, niestety ale żyje jeszcze wiele serwerów ze starymi ilo bez aktualizacji

  A co mają powiedzieć niepełnosprawni? Nie dość, że życie ciężkie to jeszcze obowiązkowa dla wszystkich strona pfronu z javą tak starą że trzeba downgrade przeglądarki robić.

  Odpowiedz
  • Hm, od dłuższego czasu jadę na OpenJDK i stare serwery (także przed aktualizacją iLO, a było stare, bo serwery trochę z demobilu do laba) generalnie nie miały problemu (poza cyrkiem z certami SSL przez chwilę i wtedy faktycznie standalone jakiejś wersji musiałem używać). Może „zasługa” Debiana stable? ;-)

   Odpowiedz

Odpowiedz