Kompleksowe szkolenie: wprowadzenie do bezpieczeństwa IT od sekuraka z rabatem 50%. Jedyna taka okazja w tym roku. Nie przegap! :-)

Komisja Europejska walczy z internetową mową nienawiści

31 maja 2016, 15:29 | W biegu | komentarzy 7
Tagi:

Komisja Europejska ogłosiła właśnie treść porozumienia zawartego z przedstawicielami największych mediów społecznościowych w kwestii walki z internetową mową nienawiści.

Komisja Europejska w walce z mową nienawiści

Komisja Europejska w walce z mową nienawiści

Zgodnie z opublikowanym dokumentem przedstawiciele Facebooka, Twittera, YouTube’a oraz Microsoftu zobowiązali się do usuwania ze swoich serwisów treści nawołujących do nienawiści w ciągu 24 godzin od otrzymania zgłoszenia:

By signing this code of conduct, the IT companies commit to continuing their efforts to tackle illegal hate speech online. This will include the continued development of internal procedures and staff training to guarantee that they review the majority of valid notifications for removal of illegal hate speech in less than 24 hours and remove or disable access to such content, if necessary.

Miejmy nadzieję, że nowe porozumienie nie stanie się narzędziem służącym do niekontrolowanego cenzurowania mediów społecznościowych…

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. nienawistnik

  Ta, miejmy nadzieję :/

  Odpowiedz
 2. zero one

  Porzućcie więc nadzieję Szanowna Redakcjo. Nie od dziś wiadomo że wszelkie działania związane z tzw. „mową nienawiści” służą kneblowaniu ludzi o konkretnych poglądach. Czy to nie kilka dni temu miała miejsce głośna sprawa związana z szejsbukiem? Krótkie przypomnienie: Ze strony głównej znikały treści tradycyjne czy prawicowe. Nie znikały same z siebie czy z powodu niskiej ilości wyświetleń ale dzięki z góry narzuconej cenzurze. cuugle i okolice działają podobnie ale jeszcze nikt nie podniósł krzyku ;)
  Poglądy to nic złego. Każdy jakieś posiada. Natomiast terror co, jak i kiedy mamy myśleć to już pachnie nieładnie. Poza tym czego spodziewać się po wymienionych korporacjach które nie ukrywają nawet nie lewicowych a lewackich sympatii. Do tego sponsorują różne takie organizacje. Przyznam że niezwykle mnie śmieszy kiedy ludzie o poglądach prawicowych korzystają z usług takich korporacji napędzając im zyski i nie widzą w tym nic głupiego. Co zrobić… ;|

  Odpowiedz
 3. palm

  I teraz, jeśli wspomnę mniej przychylnie np. o portalu „o bezpieczeństwie i nie”, tenże – zgodnie z literą prawa, osądzi mnie z tytułu mowy nienawiści… albo poczuje się „hejtowany”, gdy zjawię się na imprezie w koszulce sekuraka. I proces gotowy ;)
  Zero one – to nie pierwsza taka akcja fb. Przez kilka ostatnich lat zdarzały się blokady kont „różańcowych”, „modlitewnych”, zawieszenie kont redaktorów stron o tematyce chrześcijańskiej (powodem była np. treść odwołująca się do… tekstu z popularnego portalu informacyjnego, tvp.info bodajże :), czy też masowe blokady kont osób, które polubiły profil pewnej organizacji o której było ostatnio głośno. Albo cenzura zdjęć twarzy ciężko chorej kobiety – nie pomogły tłumaczenia, udało się dopiero po interwencji dziennikarza.

  Odpowiedz
  • zero one

   @palm nigdy nie uznawałem tego tworu (szajsbuk). Ze zdziwieniem i zgrozą patrzyłem kiedy ludzie tworzyli tam profile. Nawet mój Ojciec dał się w to wciągnąć ;P Z czasem pojawiają jedynie kolejne powody aby konta tam nie posiadać.

   Pozdrowienia.

   Odpowiedz
   • palm

    Ok, nie mamy szajsbuka – ale pewnie jakieś konto np. w „in” już tak. Ostatnia transakcja (MS kupił Linkedin) zmusza mnie do rozważań nad zlikwidowaniem profilu…
    Pozdrawiam :)

    Odpowiedz
 4. Ej, to przecież nic nowego, to po prostu taki większy odpowiednik moderacji komentarzy na Sekuraku ;o)

  Odpowiedz
 5. mkk

  stanie się

  Odpowiedz

Odpowiedz