MEGA sekurak hacking party już 13. czerwca – zdobądź bilety tutaj.

Hackyeah – z kodem od sekuraka wejście na hackaton za darmo

16 listopada 2018, 11:11 | W biegu | 0 komentarzy
Tagi:

Hakowanie generatora prądu, zadania z cyberbezpieczeństwa od  Wojska Polskiego i ponad 400 000 PLN w nagrodach – druga edycja HackYeah już niebawem w Warszawie. Sekurak objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Wywołaj eksplozję!

Podczas hackathonu HackYeah, organizowanego po raz drugi przez zespół PROIDEI znany z CONFidence Conference, Horus Energia dostarczy urządzenie – cenny i zaawansowany agregat prądotwórczy. Możesz go zhakować, zniszczyć, sprawić, by iskrzył, huczał lub eksplodował – na to liczą specjaliści z Horus Energia, którzy za złamanie ich systemów bezpieczeństwa wręczą nagrodę wysokości 50 000 PLN. Czy to bezpieczne? Oczywiście, że nie, dlatego agregat zostanie umieszczony w chronionym pomieszczeniu, a na sali hackathonu trwała będzie transmisja z hakerskich ataków na agregator. Jeśli komuś się uda – uczestnicy mogą być świadkami prawdziwego wybuchu!  

Wciel się w rolę Cyberkomandosa Wojska Polskiego

Cyberbeczpieczeństwo to obecnie jedno z najpoważniejszych zadań w dziedzinie obrony narodowej. Dziś klawiatura może być bardzo skuteczną bronią. Wiele osób stara się nieustannie złamać systemy bezpieczeństwa, a Wojsko Polskie im to uniemożliwia. Chcesz zyskać dostęp do zaawansowanych technologii i prowadzić operacje w cyberprzestrzeni? Podejmij wyzwanie od Sił Zbrojnych RP – zostań cyberkomandosem i wygraj unikatowe nagrody. Wojsko Polskie przygotowało ciekawe zadania w dziedzinie bezpieczeństwa sieci, aplikacji, kryptoanalizy i programowania. Jak obiecują – w swoje dane wtajemniczą tylko wybranych…

W tym zadaniu do wygrania kolejno 30 000 PLN, 20 000 PLN, 10 000 PLN oraz jedną z niesamowitych przygód z naszymi polskimi żołnierzami, w tym skoki spadochronowe, rejs łodzią lub pontonem desantowym, jednodniowy kurs dla korespondentów wojennych oraz przejazd KTO “Rosomak” po poligonie. Zadania będą miały formę rywalizacji Capture the Flag. Szczegóły znajdziecie tutaj. 

Stwórz system bezpieczeństwa dla PKN Orlen

PKN Orlen oferuje łącznie 20 000 PLN zespołowi, który stworzy system pozwalający na lepszą ochronę ich infrastruktury. Orlen poszukuje systemu do tworzenia i sprawdzania list domen lub systemu do monitorowania bezpieczeństwa systemów automatyki, który monitorowałby poziom bezpieczeństwa całego zakładu produkcyjnego w podziale na poszczególne systemy / zasoby. Dodatkowe szczegóły pojawią się na kilka dni przed HackYeah.

A co poza tym na HackYeah?

Warszawska edycja HackYeah to rekordowa impreza – pod wieloma względami. W zeszłym roku, gdy impreza odbywała się w Krakowie,  stała się największym stacjonarnym hackathonem w Europie. W tym roku organizatorzy planują przekroczenie liczby 2950 uczestników – wtedy   impreza będzie największym stacjonarnym (czyli bez możliwości udziału online) takim wydarzeniem na świecie. Aktualnie ten tytuł należy do Hajj Hackathon zorganizowanego w Arabii Saudyjskiej.

Pula nagród dla zwycięskich zespołów to ponad 400 tysięcy złotych. Zespoły programistów konkurować będą w trzech głównych obszarach otwartych – Zdrowie, Finanse i Inwestycje&Edukacja. Prócz zadań otwartych, uczestnicy mogą również wybierać spośród licznych zadań partnerów wydarzenia. Organizatorzy zapewniają wyżywienie, koncert zespołu Anonymous Team, a partnerzy gwarantują liczne atrakcje na miejscu – m.in. ściankę wspinaczkową, masaże, odwiedziny zmechanizowanego rolnika-agrobota, symulator 9D, gry VR i inne.

Tech Night Talks – HackYeah to nie tylko hackathon

W czasie wydarzenia odbędzie się również konferencja – Tech Night Talks z 4 głównymi ścieżkami. Na każdej z nich pojawią się znani w świecie IT praktycy, wśród nich m.in. Łukasz Szydło, Sławek Sobótka czy Maciej Korsan. Udział w konferencji jest darmowy dla uczestników HackYeah.

Z naszym kodem wejdziesz za darmo

Koszt udziału w imprezie jest jedynie symboliczny – to 49 PLN, a wszystkie zyski z biletów zostaną przeznaczone na wsparcie Szkoły 3.0 – organizacji zajmującej się informatyczną edukacją dzieciaków z domów dziecka w Krakowie. Jeśli jednak wspieracie inne inicjatywy, a chcecie wpaść na HackYeah – z kodem “hack_with_sekurak” zarejestrujecie się za darmo. 

Partnerami wydarzenia są: PKO BP, Orlen, Visa, CPPC, Wojsko Polskie, Govtech Polska, Aviva, Horus Energia, Bosch, PKP Intercity, Totalizator Sportowy, PKP, NoFluffJobs, UBS, Giełda Papierów Wartościowych oraz Epam.

Organizatorem wydarzenia jest firma PROIDEA, znana m.in. z projektów CONFidence, PLNOG, 4Developers – i wielu innych.

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

Odpowiedz