RODO okiem hackera! Praktyczne szkolenie od sekuraka z ochrony danych osobowych. Zapisz się tutaj.

Hackowanie Windows na żywo i masa nowych materiałów na sekurak.tv. Zerknij tutaj żeby nic nie przegapić :-)

25 marca 2020, 22:20 | W biegu | 1 komentarz

Niedawno uruchomiliśmy nasz kanał na YouTubie (sekurak.tv), gdzie jest cały czas dostępnych kilka świeżych materiałów. Co więcej – kolejne nasze LIVE streamy będą archiwizowane właśnie tam. Jak nie przegapić kolejnych wydarzeń? W tym miejscu będziemy na bieżąco aktualizować  informację o nadchodzących wydarzeniach.

Co z tym hackowaniem Windows?

Grzesiek Tworek (m.in. prelegent na BlackHat czy dwunastokrotny microsoftowy MVP) w najbliższy poniedziałek 30.03.2020, o 20:00 na LIVE streamie zaprezentuje temat: „W jaki sposób niewłaściwa konfiguracja usług systemowych Windows może prowadzić do przejęcia kontroli nad systemem.

Co dalej? Na kolejny tydzień (środa), zaplanowaną mamy prezentację Grześka Wypycha – tym razem zobaczycie ciekawego buga w jednym z urządzeń TP-linka. Grzesiek znalazł możliwość… wykonania kodu jako root na urządzeniu przez odpowiednią manipulację nagłówkiem http – User-Agent. A to wszystko bez jakiegokolwiek uwierzytelnienia.

Michał Bentkowski uruchomi niebawem serię „bug tygodnia”. Czyli raz w tygodniu (w konkretny dzień – jeszcze ustalimy który), będzie prezentował na żywo właśnie jakąś ciekawą podatność.

Z kolei niedługo czeka nas remote Sekurak Hacking Party.  Niebawem też kolejna zdalna edycja szkolenia z bezpieczeństwa pracy zdalnej. Te dwa wydarzenia są komercyjne, ale jeśli chcecie nas jakoś wspierać, zapraszamy do wykupienia bileciku („bileciku” – bo cena na te wydarzenia naprawdę jest niska :)

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

  1. Marek

    Ogień! 🔥 Tak trzymać!

    Odpowiedz

Odpowiedz