MEGA sekurak hacking party już 13. czerwca – zdobądź bilety tutaj.

Gunnebo – zhackowali szwedzką firmę dostarczającą rozwiązania bezpieczeństwa na cały świat. O sprawie wypowiada się szwedzki polityk, a w tle… przyklejone hasło do WiFi

05 listopada 2020, 11:13 | W biegu | komentarzy 8

Sam hack Gunnebo opisuje Brian Krebs. Firma może jest Wam mało znana, zatem krótkie podsumowanie:

The Gunnebo Group is a Swedish multinational company that provides physical security to a variety of customers globally, including banks, government agencies, airports, casinos, jewelry stores, tax agencies and even nuclear power plants. The company has operations in 25 countries, more than 4,000 employees, and billions in revenue annually.

W każdym razie najpierw została ona zaatakowana przez ransomware, a dodatkowo napastnicy wykradli z jej infrastruktury a następnie upublicznili 38,000 dokumentów.

Sprawa wygląda na poważna, dlatego nie dziwi że w temacie wypowiadają się i szwedzcy politycy (np. Pål Jonson, należący do partii Moderaterna, którego widzimy w 1:20 filmu). Jaka niespodzianka czeka nas w tym materiale filmowym? Nazwa sieci to Moderaterna-WiFi. Hasło? To zostawiamy jako ćwiczenie dla czytelników. Pierwsza osoba, która poda nam hasło (wyślijcie emaila) otrzyma 500ml czarny kubek sekuraka :) Popatrzcie:

hasło

PS
Hinta o temacie dostaliśmy od naszego czytelnika – dzięki :-)

–ms

 

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Tomek

  Honeypot 😉

  Odpowiedz
 2. Mariusz

  A za polowe hasla cos dajecie? :)

  Odpowiedz
  • połowę kubka ;-)

   Odpowiedz
   • Rafał

    górną czy dolną?

    Odpowiedz
 3. Miki

  london07net.To jest prawdopodobnie dostep do wifi przy okazji organizacji spotkania.Tak samo robia w szkolach.Jest dostepna ogolna siec wifi.Nazwa i haslo w kazdej klasie.Jak ktos jest madry to nie podlacza sie do wspolnej sieci tylko ma przy sobie wlasny net na telefonie i z tego uzywa.No chyba ze z vpn ale o to ich nie podejrzewam.Takich kartek mozna spotkac wiele w szwecji.A ze ta sie akurat nagrala:))no coz.

  Odpowiedz
 4. Aro

  Hasło po Szwedzku to „Lösenord”, internet to „Internet”, więc wydaje mi się, że hasło Wi-Fi to: „Losen07net” lub „LosenO7net”, biorąc pod uwagę kompresję wideo to podobnie wygląda.

  Odpowiedz
 5. Zenek

  Larsson07net albo larsson07net

  Odpowiedz
 6. Jakub

  lonworC0net ?

  Odpowiedz

Odpowiedz