Google uruchamia GPU w cloud. Rozliczanie minutowe, taniej niż AWS

21 lutego 2017, 22:07 | W biegu | komentarzy 7
: oglądaj sekurakowe live-streamy o bezpieczeństwie IT.

Jakiś czas temu pisaliśmy o przygotowaniach Google-a do uruchomienia GPU w cloud. Dzisiaj stało się to faktem. Za cenę 0,7 USD za godzinę za GPU.

Do każdej naszej instancji VM można podłączyć do 8 GPU Nvidii. Obecnie jedyna dostępna karta to NVIDIA K80, która nie jest idealna do np. do crackowania haseł, ale i nie najwolniejsza (dla MD5 jeden taki GPU osiąga prędkość ~5 miliardów sprawdzeń / sek).

Amazon proponuje ceny około 30% większe (i chyba brak rozliczania minutowego?), więc może mała konkurencja dobrze wpłynie na stabilizację cen dla końcowych klientów na odpowiednio niskim poziomie :)

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. pm
  Odpowiedz
  • Arek

   Zapytaj onet.pl

   Odpowiedz
 2. Rafał

  Mam to samo. Cloud jest ofertą tylko dla firm?

  Odpowiedz
 3. zero one

  Każda minuta spędzona z Google to minuta stracona, to minuta upadku ludzkości. Rozumiem obecną chęć człowieka do ułatwienia sobie wszystkiego. Rozumiem niegdyś opowieść o „gmail za darmo przy braku ponoszonych kosztów jeśli idzie o finanse”.
  Zapytuję jednak czy pojemność skrzynki jest warta skanowania maili usera? Czy warto korzystaniem z usług gugla wspierać ich działalność jeśli idzie o inwestycje? Inwestycje które delikatnie mówiąc ocierają się o wojnę, kontrolę populacji czy trans-humanizm?
  To nie jest nowa odsłona Deus Ex na Twoim dysku.
  To życie ludzi, to przyszłość nas wszystkich.
  Wspieranie organizacji która miała czelność ukrywać się pod hasłem „Don’t be evil” a która ochoczo przybiła piątkę z pr|sm. Obok szmat innego kalibru jak „Mikromiękki”, „skajp” czy „szajsebook”(?)

  Nie przyzwalajmy na istnienie gnid. Gdyż te panoszą się a w późniejszym okresie są nie do zwalczenia. Być może już jest za późno na przeciwdziałanie ale nigdy nie jest za późno aby dostrzec słuszność…

  ***
  @pm
  1.Wyczyść TMP jakimś proglamulcem
  2. Ad-block (podobne oprogramowanie)? Wyłączyć dodać wyjątek.?
  3. porzuć gugle ;) (nie mam tam konta i nie mam zamiaru proszę wybacz dość ograniczony wachlarz propozycji jeśli idzie o rozwiązanie Twojego problemu)
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Speedu

   Gdybyś Ty człowieku wiedział chociaż o czym piszesz.
   Jeśli myślisz mały człowieczku, że inne firmy nie skanują Twojej poczty to jesteś grubo w błędzie. Tak wiem zawalił Ci się świat, ale od dawna wiedzą, gdzie i komu i po co kupujesz.

   Jedyne wyjście to postawienie własnego serwera pocztowego, ale i to nie gwarantuje Ci pełnej prywatności. Wystarczy, że taką pocztę masz przypiętą do swojego kochanego spadłphona i w taki właśnie sposób Twoja tajna poczta już nie jest tylko i wyłącznie dostępna dla Ciebie, ale dla innych aplikacji.

   Odpowiedz
  • pm

   @zero one:
   I tak dzięki za próbę pomocy.
   Rozumiem apel, ale realia są jakie są.

   Odpowiedz
 4. Krzysztof

  Też mam ten problem, że nie mogę wybrać ofert dla osoby prywatnej. Wybierając inny kraj np. Stany Zjednoczone mogę wybrać osobę.

  Odpowiedz

Odpowiedz