RODO okiem hackera! Praktyczne szkolenie od sekuraka z ochrony danych osobowych. Zapisz się tutaj.

Giełda krytpowalut Bithumb zhackowana: środki klientów są bezpieczne. Ale gdzie jest 13 milionów USD?!?

30 marca 2019, 19:46 | W biegu | komentarze 4

Sami właściciele giełdy podejrzewają działania kogoś z wewnątrz. Coindesk i inne media piszą o kradzieży kryptowalut o wartości około 13 milionów USD. Środki pochodzą z tzw. gorącego portfela należącego do Bithumb – nie są to najprawdopodobniej środku klientów, choć zablokowano wpłaty i wypłaty.

„lewe” transfery EOS

Niektórzy podejrzewają, że kradzież została zrealizowana w związku z masowymi zwolnieniami z firmy. Jedna „udana akcja” z zyskiem liczonych grubych w milionach USD może kogoś ustawić na całe życie…

Warto przy okazji wspomnieć niedawną sprawę giełdy QuadrigaCX – w tym przypadku straciła ona dostęp do wszystkich środków klientów (około 180 milionów dolarów kanadyjskich). Powodem była nieco tajemnicza śmierć jedynej osoby, która miała pełen dostęp do zimnego portfela…

Chyba jednak największym „skokiem na kasę” w obszarze kryptowalut była kradzież około 500 milionów USD z giełdy Coincheck.

W każdym przypadku pozostaje zawsze pachnące nieco teoriami spiskowymi pytanie: czy to rzeczywiście zewnętrzny hack, czy może wewnętrzny, łatwy skok na wielką kasę.

–ms

 

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. zero one

  „W każdym przypadku pozostaje zawsze pachnące nieco teoriami spiskowymi pytanie: czy to rzeczywiście zewnętrzny hack, czy może wewnętrzny, łatwy skok na wielką kasę.”

  Oj tam oj tam. Działanie systemu oparte jest na spiskach. ;-)
  Samo zaś sformułowanie „teoria spiskowa” to taki bat na tych co poszukują. Mamy też inne baty jak np. „homofobia” (cokolwiek to by miało znaczyć)

  Co do zaś znikniętych pieniędzy – jesli się ma kompana mocno osadzonego np. w odpowiednich służbach to można spokojnie bezkarnie przytulić niemal dowolną kwotę. Jeśli nie to się może jednak okazać że i forsa się odnajdzie (zostanie wyśledzona) a i na dołek się trafi… ;-)

  BTW Jest jeszcze „obsesja” a przecież jak wiemy obsesja to określenie inne na – przezorny ;-E

  Odpowiedz
  • Monter

   Tak samo pesymista to inaczej dobrze poinformowany optymista ;-)

   Jest gdzieś może jakieś zestawienie lub podsumowanie ile giełd jakie dotąd powstały działa dalej, a ile z nich powstało po to, by nagle być napadniętym lub po prostu po jakimś czasie zniknąć zgromadzone pieniądze?

   Odpowiedz
   • zero one

    Racja @Monter! :-D

    Poza tym przyznam się że ilekroć ktoś mnie określa jako pesymistę to ja odpowiadam iż jestem raptem realistą. hi hi ;-)

    Pozdrawiam

    Odpowiedz
 2. Ajan

  Z tego co pamiętam, to dobrali się do portfela QuadrigaCX, ale okazało się, że tam nic nie ma.

  Odpowiedz

Odpowiedz