MEGA sekurak hacking party już 13. czerwca – zdobądź bilety tutaj.

Firefox automatycznie wyłączy dźwięk z każdego automatycznie odpalanego wideo

06 lutego 2019, 19:13 | W biegu | komentarzy 9

Firefox bierze sobie do serca uwagi użytkowników – niedawno zaostrzenie kwestii dotyczących prywatności / trackerów, a już w marcu (Firefox 66) kompletne wyłączenie audio w filmach automatycznie uruchamianych na stronach WWW:

Starting with the release of Firefox 66 for desktop and Firefox for Android, Firefox will block audible audio and video by default. We only allow a site to play audio or video aloud via the HTMLMediaElement API once a web page has had user interaction to initiate the audio, such as the user clicking on a “play” button.

W razie czego, dla konkretnej domeny będzie można wyłączyć automatyczne blokowanie:

FF

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Dawid

  Ciekawe jak to będzie wyglądać w kontekście access ability.

  Odpowiedz
 2. Krzysztof Kozłowski

  NARESZCIE :D:D:D Masakra z tymi gadającymi syfami. Słucha sobie czegoś człowiek w miedzy czasie przeglądając internet a tu znienacka atakuje go jakaś sieczka.. Czasem nie jedna :D

  Odpowiedz
  • Karol

   Najgorzej jest na stronach, w których co kilka akapitów jest zamieszczony jakiś film i przy scrollowaniu automatycznie się odpala.

   Odpowiedz
 3. Jakis polak

  Co za problem sciagnac wtyczke blokujaca autorun wideo ?

  Odpowiedz
 4. #

  user_pref(„media.autoplay.enabled”, false);

  Odpowiedz
  • ##

   W Firefoksie 65 nie mam tego, ale mam media.autoplay.allow-muted domyślnie true (wersja 65, nie 66!). Nie wiem jak to działa bo i tak blokuję 3rd party content, ale brawo Mozilla za uproszczenia!

   Odpowiedz
 5. krzysiek

  A może byłoby lepiej, gdyby blokował automatyczne uruchamianie wideo zamiast je wyciszać? Jeżeli będę chciał coś obejrzeć, to spokojnie kliknę sobie ▶.

  Odpowiedz
 6. Rafał

  A ja bym się cieszył aby nie tylko dźwięk nie startował ale także i video by nie startowało.

  Odpowiedz
 7. Marcinkiewicz

  A jak bedzie z omegle i innymi kamerkami? No sorry ale na telefonie czy cos powinna byc możliwość sciszenia albo podłączenia słuchawek a mimo to, cały czas nawet jak masz słuchawki to napierdala z głośnika, serio wkurwia to jak człowiek chce pogadac a to napierdala na cala pizde :/

  Odpowiedz

Odpowiedz