[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć pierwsza: usługi systemowe. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

FBI oferuje właśnie prawie 20 000 000 PLN nagrody za wskazanie przestępcy będącego mózgiem cyberoperacji okradających konta bankowe

06 grudnia 2019, 10:46 | W biegu | komentarzy 7

Maksim Yakubets podejrzany jest o kierowanie „Evil Corp” (czy ktoś oglądał ostatnio Mr Robot?!). Jeśli ktoś zna Zeusa, Dridex czy Bugata – to właśnie produkty/malware ze stajni „Evil Corp”.

Obecnie oferuje się nagrodę w wysokości $5 000 000 za wskazanie informacji prowadzących do aresztowania Maksima Jakubetsa.

$100 000 000 szacowanych strat (głównie wynikających z „czyszczenia” kont ofiar), „Evil Corp”, milionowe nagrody bug bounty, perfekcyjnie zorganizowany „biznes”, elastycznie reagujący na działania rynku. Do tego support nierzadko lepszy niż w klasycznych, komercyjnych firmach. W zasadzie chyba jasno widać gdzie teraz lub już za niedługo popełniane będą najgłośniejsze przestępstwa. Czy jesteśmy na to gotowi?

–ms

 

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. tao

  Skoro fbi jest takie dobre i zapewne posiadają takie narzędzia jak pegasus to czemu ich nie zdołali namierzyć? Bo sie dobrze zabezpieczyli, więc bez odpowiednich kontaktów albo chociaż planu to można tylko pomarzyć, zresztą sama nagroda za to, mówi sama za siebie

  Odpowiedz
  • John Sharkrat

   FBI nie ma pegasusa, bo i po co?

   Odpowiedz
 2. Kosarz

  Co do Mr Robot, to ostatnio White Rose zastrzelił Philipa Price’a.

  Odpowiedz
 3. zero one

  Jak kont diabelnych banków to i forsa na odpowiednią nagrodę się znajdzie. Pytanie: Czemu międzynarodowe organizacje jakimi są banki same nie zaoferują nagrody a czyni to Federalne Biuro z pieniędzy amerykańskiego podatnika?

  Odpowiedz
  • John Sharkrat

   Bo okradani są OBYWATELE, którzy płacą podatki, a nie banki.

   Odpowiedz
   • zero one

    Przypomnij mi Szanowny @Sharkrat kiedy te cholerne banki były za coś odpowiedzialne? Kreują pieniądze z niczego. Z każdym krokiem coraz więcej. Doszło dwukrotnie nawet do tego że zaszantażowali USA. „Albo nas uratujecie albo cały system runie”. Hasła pomocnicze: „To big to fall”, „Obama”, „Rezerwa federalna”.

    W niewielkim skrócie w moim wykonaniu napiszę tak. Sukinsyny tworzą pieniądze z niczego. Za atak na ich placówki ponosi się większą odpowiedzialność prawną. Kiedy zaś sami przekombinują to beztrosko szantażują cały świat. Być może jest niewielką przesadą nie mniej dodam że wspomniane sukinsyny są odpowiedzialne za niemal całe smutki które spotykają częstokroć porządnych ludzi na tej planecie. Tylko dlatego iż są ponad prawem.

    Kolejne hasła pomocnicze: „Standard złota”, „system 100-procentowej rezerwy bankowej”, „system częściowej rezerwy bankowej”, „fiat money”.

    Reasumując: Jak możesz ich bronić czy też udawać że ich interesuje jakikolwiek człowiek? Nie wiem czy tak jest na całym świecie w Polsce jednak kiedy bankier się „zawinie” to odzyskasz raptem kilka procent tego co miałeś na koncie. Wiesz skąd się wezmą te pieniądze? No przecież nie od ogłaszające upadłość. Tylko kolejny raz z „golenia” przeciętnego obywatela.

    Niewyobrażalny zarobek. Podobny wpływ na rządy państw. Zerowa odpowiedzialność. Jak już kiedyś pisałem – „interes idealny”. Zapłaci nie bankier, urzędnik czy polityk tylko miliony ludzi którzy sądzą że bank jest do pilnowania jego oszczędności – przeciętny Kowalski.

    Przepraszam za chaotyczność wypowiedzi i za pisanie „sukinsyny” jednak kiedy czytam człowieka na poziomie (Sharkrat) który albo udaje albo faktycznie nie wie w czym sprawa. Do tego w epoce netu a nie trudno dostępnych knig, jakieś (wybacz) głupoty o obronie „OBYWATELI” to po prostu się zirytowałem. (a i dzień miałem kiepski ;-P )

    Tak czy siak pozdrawiam.

    Odpowiedz
 4. benny

  „tworzą pieniądze z niczego” – nie tworzą, ale żeby zrozumieć na czym polega system rezerw cząstkowych trzeba się wysilić nieco bardziej. Łatwiej bezkrytycznie przyjmować foliarskie bzury z filmów z żóltymi napisami.

  Odpowiedz

Odpowiedz