Evernote ostrzega przed wyciekiem… Adobe

03 grudnia 2013, 15:43 | W biegu | 1 komentarz
: oglądaj sekurakowe live-streamy o bezpieczeństwie IT.

W październiku crackerzy udostępnili bazę danych klientów Adobe. Pół roku wcześniej, podobną wpadkę zaliczyli twórcy programu Evernote, chociaż w tym przypadku przynajmniej nie doszło do publikacji danych. Obie te sytuacje są również wzorcowym przykładem, jak nie informować klientów o incydentach bezpieczeństwa. Okazuje się jednak, że jedna z firm zaczyna powoli uczyć się na błędach.

Firmą, która odrobiła pracę domową jest Evernote. Obecnie twórcy najpopularniejszego cyfrowego notatnika rozsyłają mailing do swoich klientów z następującą informacją:

evernote-mailing

Evernote ostrzega więc przed niebezpieczeństwem, które teoretycznie dotyczy wyłącznie użytkowników całkowicie innej firmy. Nie jest zaskoczeniem, że produkty obu firm zawierają potężną bazę wspólnych użytkowników, którzy dzielą w obu usługach nie tylko adres e-mailowy, ale bardzo często również te same hasła statyczne.

Evernote zachowuje się niezwykle elegancko, informując użytkowników o niebezpieczeństwie używania nie unikatowych haseł. Warto też wspomnieć, że sam poziom mailingu Evernote stoi teraz na zdecydowanie wyższym poziomie niż ostatnio – informacja została przedstawiona bardzo czytelnie, bez zbędnych linków do formularza resetowania hasła oraz została wysłana z dobrze kojarzącego się konta:

Evernote Team <team@email.evernote.com>

Miejmy nadzieję, że postawa Evernote sprawi, że internauci zaczną przykładać większą uwagę do tematu bezpieczeństwa haseł statycznych i zaczną używać rozwiązać takich jak Keepass.

xkcd-adobe

–vizzdoom

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

  1. Zachowują się nie tylko elegancko, ale i przytomnie edukują ludzi. Miło przeczytać taką wiadomość.

    Odpowiedz

Odpowiedz