RODO okiem hackera! Praktyczne szkolenie od sekuraka z ochrony danych osobowych. Zapisz się tutaj.

Elon Musk jednym tweetem zDoSował Signala ;-)

07 stycznia 2021, 19:15 | W biegu | komentarzy 15

„Use Signal” – kiedy coś takiego napisze znana persona (Elon ma przeszło 40 milionów fanów na Twitterze) można spodziewać się szturmu użytkowników na daną platformę.

I tak to chyba wygląda obecnie. Signal pisze bowiem:

Pamiętajcie – od przybytku czasem głowa boli ;-)

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. wk

  To była moja główna obawa – że dobry komunikator nagle stanie się przeciążonym komunikatorem.

  Odpowiedz
  • abc

   Już się stał. Odkąd wprowadzili wymóg tworzenia profili i nadawania pinu oraz synchronizacji z serwerem.

   Nadal jest lepszy niż popularny Telegram, który wyłącza e2e jeżeli ktokolwiek z rozmówców używa pecetowego klienta, ale stary dobry signal już nie wróci.

   Odpowiedz
  • lol

   to chyba nie zrozumiałeś. signal działa jak należy. tylko sieć komórkowa się zapchała od tylu nowych zapytań o kod weryfikacyjny. albo jakieś zabezpieczenie antyspamowe albo po prostu nie sieci nie chcą tylu automatycznych wiadomości

   Odpowiedz
   • wk

    @lol

    Obawiam się, że to Ty nie zrozumiałeś. Być może masz za mało doświadczenia z komunikatorami albo używasz ich wyłącznie do czatów. Istnieje powtarzalne zjawisko pogorszenia się usługi po jej rozpropagowaniu, dotyczące w znacznym stopniu oprogramowania do wideokonferencji i związane z narastającym przeciążeniem serwerów. Można je przewidzieć na podstawie poprzedzających symptomów. I to jest jeden z nich. Nienadążanie sieci komórkowych z przekazywaniem kodów oznacza gwałtowny przyrost ilości użytkowników, którzy będą w nadchodzących dniach dociążać serwery. Wcześniejszym czynnikiem było wprowadzenie przez Signal rozmów grupowych – natychmiast obserwowalne pogorszenie jakości wideokonferencji. Signal do niedawna wygrywał w moim otoczeniu jakością rozmów wideo. Ale to na tę chwilę przeszłość. Może sobie poradzą z przypływem użytkowników, byłoby to miłe zaskoczenie. Póki co, obserwuję sytuację ze sceptycyzmem.

    Odpowiedz
  • loneerin

   Jedyne co mogło się przeciążyć w signalu to właśnie wysyłanie smsów z kodami potwierdzającymi. Komunikacja nie powinna

   Odpowiedz
  • Zenon

   Się wyskakuje , co za problem

   Odpowiedz
   • wk

    @Zenon

    Jasne, nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz, ale trochę mi szkoda ;)

    Odpowiedz
 2. Kiedyś był taki SEO case, że ktoś identycznym wpisem wypozycjonował (1 linkiem na Twitterze czy też jak tutaj samą frazą) jakąś randomową stronę na trudną frazę, niestety nie pamiętam na którą, jak ktoś pamięta to niech podeśle info. Pokazuje to siłę autorytetu ;)

  Odpowiedz
 3. nightly

  zDoSował?
  Nie zabrakło wam jednego D?

  Odpowiedz
 4. adam

  No szkoda tylko, że nie napisał dlaczego? Chodzi o aktualizację polityki Whatsapp? Przeciwnicy signala piszą, że wolą telegrama bo właścicielem signala jest twitter.

  Odpowiedz
  • Pp

   Eeee co? Właścicielem Signala twiter? Pierwsze słyszę.

   Odpowiedz
   • Jerico

    Dawno temu, jeszcze za czasów TextSecure Twitter był właścicielem Whisper Systems. Ale to stare dzieje i już od dawna nieaktualne.

    Odpowiedz
 5. Krzyszof

  Adam Małysz ostatnio podczas wywiadu po finale turnieju 4 skoczni powiedział źe na stronie skaczemy.pl są fajne filmiki drużyny skoczków… i serwery nie dźwignęły. Do późnego wieczora była buba :-)

  Odpowiedz
 6. Marek

  Dodatkowo, w tym samym czasie, część użytkowników Whatsappa rozważa przejście na Signala w związku z wymuszonym udostępnianiem danych z Whatsappa do Facebooka.

  Odpowiedz

Odpowiedz