Kompleksowe szkolenie: wprowadzenie do bezpieczeństwa IT od sekuraka z rabatem 50%. Jedyna taka okazja w tym roku. Nie przegap! :-)

Czy oglądanie filmu może naruszyć Twoją prywatność? Black Mirror: Bandersnatch zbiera informacje o naszych (moralnych) wyborach

14 lutego 2019, 14:10 | W biegu | 0 komentarzy

Kto nie oglądał jeszcze serialu Black Mirror – marsz do oglądania ;) To ponura wizja przyszłości (teraźniejszości?) z dużą dawką nowych technologii. Ocena obywateli – i związane z tym benefity? Proszę bardzo. Pszczoły drony, które… mogą być zhackowane i użyte jako broń? Czy  to aby na pewno jest przyszłość…?

Najnowsza produkcja: Black Mirror: Bandersnatch ma formę interaktywnego filmu, w odpowiednich momentach wybieramy stosowną akcję, do której dobierana jest na żywo dalsza część fabuły. Niemal wszystkie wybory mają tu charakter moralny.

Ale… zaraz zaraz, jestem zalogowany do Netflixa, zatem wie on jak reaguję na konkretne sytuacje. A może dane usuwane są zaraz po zakończeniu oglądania? Takie pytanie zadał jeden z użytkowników (w związku z regulacją RODO/GDPR) i otrzymał taką informację:

They claim they’re doing the processing as it’s 'necessary’ for performing the contract between me and Netflix,” Veale told me. “Is storing that data against my account really 'necessary’? They clearly haven’t delinked it or anonymised it, as I’ve got access to it long after I watched the show.

Do użytkownika przesłana została też lista jego wyborów…:

wybory…

To nowa broń marketingowa? Science fiction? A może po prostu rzeczywistość?

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

Odpowiedz