[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć pierwsza: usługi systemowe. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

Część pralek Samsunga (rynek USA) stanowi zagrożenie pożarowe. Producent daje automatyczną aktualizację po WiFi. Jeśli pralka nie ma WiFi – wysyłają dongla :-]

13 stycznia 2023, 13:29 | W biegu | komentarzy 5

Samsung wspomina o następujących problemach, które mogą wystąpić w pewnych modelach pralek (sprzedawanych wyłącznie na rynku USA):

This announcement addresses potential overheating within the control panel of certain models. Such events present a smoking, melting, overheating, or fire hazard to the product and consumer.

Nie wygląda to dobrze, przy czym warto zwrócić uwagę na fakt, że aby rozwiązać problem wcale nie trzeba wzywać serwisu czy odsyłać sprzętu. Wystarczy pobrać aktualizację oprogramowania przez wbudowane w część urządzeń WiFi:

Wi-Fi equipped machines should remain plugged in to their power source.  All Wi-Fi equipped washers that are plugged in and actively connected to the internet will automatically download the free software repair over-the-air, via SmartThings app.

Ale jeśli ktoś ma podatną na przegrzanie pralkę, która nie posiada interfejsu WiFi? Samsung wyśle bezpłatnie dongla:

Consumers whose washing machines do not have Wi-Fi capability should immediately stop using the washer and contact Samsung directly for a free dongle to plug in, download, and install the software repair.

Jeśli ktoś Was zapyta – po co pralce WiFi?! Macie gotowy, rzeczywiście przydatny powód.

Dla ciekawskich, filmowa procedura aktualizacji oprogramowania w pralce przez WiFI:

Tutaj z kolei w akcji dongiel:

~Michał Sajdak

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Torinthiel

  No dobra, a co mają zrobić właściciele pralek które mają interface WiFi, ale nie są podłącząne do internetu? Bo n.p. akurat w sklepie zbrakło tych bez WiFi a góra prania czekała?

  Odpowiedz
  • No to ten dongiel, który najpewniej w ogóle nie wymaga połączenia z Siecią.

   Odpowiedz
   • Torinthiel

    No właśnie niekoniecznie, bo cytując „Consumers whose washing machines do not have Wi-Fi capability …” A jak pralka ma, ale nie używam bo nie chcę to nie wiadomo czy wyślą.

    Odpowiedz
 2. Szymon

  Czy pralki mają już port OBD2. Za 10 lat otworzą bęben „na walizkę”.

  Odpowiedz
 3. Arek

  To ja ostatnio sie koleżance spsociłem i przez bluetootha shakowałem jej pralke, mimo że to nie był szajsung XDDD i BT v5.0 (o ile dobrze pamiętam) to nie było jakichkolwiek zabezpieczeń oprócz aplikacji autoryzacyjnej i hasła. Ale zabawa była pralka latała jak F35 i to dosłownie niemal bo wielki bęben miała i obrotów jeszcze więcej aż sąsiedzi zaczeli się schodzić co tak dudni aż sie cały blok trzęsie a pralka bajlando morena po suficie fristajla raka maka fą XDDD

  Odpowiedz

Odpowiedz