nie daj się cyberzbójom! – zapisz się bezpłatne szkolenie o bezpieczeństwie dla wszystkich

Cześć, Perl 6! Nowy “Programista” już na półkach.

29 listopada 2015, 22:31 | W biegu | 0 komentarzy
Tagi:

W ramach już stałego patronatu polecamy zerknięcie na nowy numer magazynu „Programista„, gdzie mamy też swój akcent – w tym numerze  Michał Bentkowski pisze o o podatności Server-Side Request Forgery.

Od wydawcy:

W nowym wydaniu magazynu „Programista” po raz kolejny pojawił się wywiad z nieregularnego cyklu rozmów z istotnymi osobami ze świata IT. Wszystko za sprawą wrocławskiej konferencji Code::Dive, której gościem honorowym był Andrei Alexandrescu, światowy ekspert w dziedzinie m. in. języka C++.

Ten ekskluzywny wywiad pozwala dowiedzieć się jak zaczynał Andrei, co uważa za swoje największe sukcesy, jakie wyzwania podejmuje w swojej obecnej pracy oraz jak widzi przyszłość języka C++.

Tematem tytułowym najnowszego wydania jest Perl 6. Dla niektórych dobra zabawa, dla innych zmora. Krytykowany między innymi za kontekstowość, skomplikowaną składnię i brak możliwości szybkiego odróżnienia, czy kod jest przed, czy po szyfrowaniu AESem potrafił niekiedy przytemperować nerwy. Obecnie prace nad nową, niekompatybilną wstecznie wersją po wielu latach zaczynają dobiegać końca. Artykuł „Cześć, Perl 6” opisuje kilka najistotniejszych cech nowej iteracji języka.

Oprócz tego, jak zawsze, przekrój tematów z różnych dziedzin, m.in.:

  • FreeRTOS – czyli RealTime dla (n/m)as – czyli budowa osadzonego systemu czasu rzeczywistego, którą przetrwa kieszeń przeciętnego “Kowalskiego”;
  • HTTP Strict Transport Security (HTSTS) w praktyce – co to za mechanizm, przed czym chroni użytkowników Internetu i przed czym prawdopodobnie ich nie ochroni;
  • Crash Reporting – iOS i HockeyApp w praktyce – powiadamianie developera o problemach z działaniem jego aplikacji mobilnej;

Najnowsze wydanie możecie zdobyć w Empiku (dział „prasa komputerowa”). Dostępna jest również elektroniczna i papierowa prenumerata. Wszystkim którzy, dali się przekonać, życzymy miłej lektury!

Magazyn programistów i liderów zespołów IT

Magazyn programistów i liderów zespołów IT

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

Odpowiedz